به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای این استان در سفر خود به شهرستان مریوان با فرماندار و امام جمعه این شهرستان دیدار نمود.

مدیرکل زندانهای کردستان در این دیدار ها، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مراکز اصلاحی و تربیتی استان بالاخص زندان مریوان در حوزه های مختلف از جمله اشتغال و حرفه آموزی، بهداشت و درمان، فرهنگی و تربیتی و …، به بیان کمبود ها و مشکلات پیش روی زندانها در اجرای هرچه بهتر فعالیت های بازپرورانه پرداخت.

در ادامه این سفر، مدیرکل زندانهای کردستان در معیت فرماندار مریوان و همچنین امام جمعه این شهرستان از زندان مریوان بازدید و ضمن حضور در قسمت های مختلف این مجموعه، با مددجویان نیز دیدار نمودند.

اسحاق ابراهیمی در حاشیه این بازدید، با اعلام این خبر که به مناسبت دهه فجر ۷ زندانی جرائم غیرعمد در مریوان به آغوش گرم خانواده هایشان بازخواهندگشت گفت: برای آزادی این افراد در مجموع ۲۴۷ میلیون ریال از محل کمک های خیرین و درآمدهای انجمن حمایت از زندانیان شهرستان مریوان هزینه شده است.

ابراهیمی در این باره افزود: مقدمات آزادی این زندانیان از حبس فراهم شده و در روزهای آینده و قبل از فرا رسیدن ایام الله فجر به آغوش خانواده های خود باز می گردند.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اینکه ۱۰ انجمن حمایت از زندانیان در سطح استان مشغول ارائه خدمات به زندانیان نیازمند و خانواده های آنان می باشند، تاکید کرد: این انجمن ها علاوه بر کمک های مادی، اقدام به برگزاری کلاس های مهارت های اساسی زندگی از جمله پیشگیری از طلاق، پیشگیری از اعتیاد و … در جهت مصون ماندن آنان از آسیب های اجتماعی می نماید.

ابراهیمی در پایان  افزود: طبق توافق انجام گرفته با اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی، آن دسته از زندانیانی که در مدت زمان تحمل حبس با شرکت در کلاس های حرفه آموزی، دارای مهارت شده باشند، پس از آزادی از طرف اداره کل زندان های استان به اداره کار معرفی و به آنها وام و تسهیلات اشتغال پرداخت می شود.

DSC05380 DSC05390

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*