از ابتدای امسال تاپایان بهمن ماه؛۵۳ هزار پرونده در شورای حل اختلاف کردستان مختومه شده است

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر گروسی امروز چهارشنبه در همایش هم اندیشی اجرای قانون جدید شوراهای حل اختلاف و تجلیل از کارکنان، اعضا و دبیران شورای حل اختلاف کردستان درسنندج، گفت: در حال حاضر ۱۵۴ شعبه شورای حل اختلاف اعم از شهری و روستایی در کردستان وجود دارد.

وی با بیان اینکه ۵۹۰ عضو افتخاری در شعبه های شورای حل اختلاف کردستان مشغول به خدمت هستند، عنوان کرد: ۷۴ قاضی هم به صورت پاره وقت با شعبه های شورای استان همکاری می کنند.

وی با اشاره به اینکه ۱۹۱ نفر از اعضای این شورا در استان هم تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند، اظهارداشت: در شورای حل اختلاف استان به منظور رسیدگی بیشتر و بهتر به پرونده ها هر سال برنامه های آموزشی برای اعضا اجرا می شود.

رییس کل دادگستری کردستان ادامه داد: در ۶ ماهه امسال ۱۷۴ دوره آموزشی با ۳۴ هزار و ۶۳۱ نفر ساعت برای اعضا، دبیران و کارکنان شورای حل اختلاف استان برگزار شده است.

گروسی اعلام کرد: از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه ۵۳ هزار و ۴۲۹ پرونده قضایی به شوراهای حل اختلاف ارجاع داده شد که از این تعداد ۵۳ هزار پرونده مختومه شده است.

وی عنوان کرد: با تصویب قانون جدید شوراهای حل اختلاف برنامه و کار جدیدی پیش روی شوراها است و صلاحیت کاری آنها هم نسبت به سنوات گذشته با اجرایی شدن این قانون افزایش پیدا می کند.

وی بیان کرد: در اجرای قانون و وظایف جدید شوراهای حل اختلاف، ممکن است این شورا با چالش هایی مواجه شود که انتظار می رود نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولان اجرایی اعضا و دبیران این شورا را در راستای عمل به رسالت خطیرشان یاری کنند.

رییس کل دادگستری کردستان با بیان اینکه بودجه کافی در اختیار شوراهای حل اختلاف نیست، اظهارداشت: امیدواریم در تنظیم بودجه و تامین فضای اداری حمایت های بیشتری از شوراهای حل اختلاف در استان ها شود.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*