۷۰ درصد آسیب‌های اجتماعی ناشی در استان کردستان از اعتیاد است

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان با اشاره به اینکه ۷۰ درصد آسیب‌های اجتماعی جامعه ما از اعتیاد شروع می‌شود گفت: هر انجمن و سمنی در حوزه زنان و آسیب‌دیدگان بتواند در حوزه اعتیاد وارد عمل شود مورد حمایت قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، سلیم کریمی پیش‌ از ظهر امروز در کارگاه آموزشی” توانمندسازی سازمان‌های مردم نهاد” که با حضور مسئولان انجمن‌های مردمی استان در سنندج برگزار شد اظهار داشت: انجمن و NGOها رکن سوم توسعه پایدار هر جامعه‌ای هستند.

وی گفت: افکار NGOها بدون شک از فکر دولتی‌ها موفق‌تر است چرا که دولتی‌ها برای مدت دو سال کارشان راکد می‌ماند اما NGOها پایدار و پویا بوده و انجمن‌های مردمی و سمن‌ها در استان کردستان قطعا توانمندترین NGOهای سطح کشور هستند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان “صیانت و گفتمان‌سازی و اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر” با حضور قائم مقام وزیر کشور در آینده نزدیک در شهر سنندج خبر داد و تصریح کرد: در این همایش که با حضور ۲۰۰ نفر برگزار خواهد شد سهمیه استان کردستان ۳۰ نفر بوده که از اعضای انجمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد به ویژه در حوزه اعتیاد شرکت داده می‌شوند.

وی گفت: هر انجمن و سمنی در حوزه زنان و آسیب دیدگان بتواند در حوزه اعتیاد نیز وارد عمل شود مورد حمایت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قرار می‌گیرد.

کریمی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد آسیب‌های اجتماعی جامعه ما از اعتیاد شروع می‌شود افزود: برای اجرای طرحی با عنوان بسته ” اجتماعی صیانت محور” اعتباراتی لحاظ شده و علاوه بر کمک‌های مردمی و مشارکتی، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز کمک و حمایت خواهد کرد و در این زمینه اعتبارات وجود دارد و تقاضا داریم به صورت ویژه طرح بسته اجتماعی صیانت محور را حمایت کنید.

وی با اشاره به فعایت موفقیت آمیز سمن‌ها و انجمن‌های مردمی اظهار کرد: به طور یقین NGOها و سازمان‌های مردم نهاد از دستگاه‌های دولتی و دولتی‌ها قویتر کار می‌کنند چرا که ما دولتی‌ها به دلیل وظیفه محوله‌ای کار می‌کنیم اما سمن‌ها و NGOها به دلیل وظایف ذاتی کار می‌کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان با اشاره به اینکه ارتباط ما با ساختارمان کم است گفت: از نظر کمی پیشرفت NGOها و سازمان‌های مردم نهاد در استان اگر چه زیاد است اما از نظر کیفی به خوبی رشد پیدا نکردیم.

وی به برگزاری ۶ کارگاه آموزشی در سطح شهرستان‌های استان اشاره کرد و گفت: NGOها و سازمان‌های مردم‌نهاد نیاز است که شبکه‌سازی و توانمندسازی شوند چون می‌توانند توانمندی خود را نشان دهند و از این پتانسیل به بهترین شکل استفاده کرد تا بتوانیم خلاهایی که دولت نمی‌تواند، توسط سمن‌ها پر کنیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان خاطر نشان کرد: با اشاره به اینکه در خوش بینانه‌ترین حالت ممکن پلیس مبارزه با مواد مخدر و معاونت درمان تا ۲۰ درصد می‌توانند مقابله کنند اما در حوزه پیشگیری و توانمندسازی می‌توانیم در زمینه مبارزه با مواد مخدر کنترل داشته باشیم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*