کشف ۶۰۰ هزار دلار ارز قاچاق در کردستان / متلاشی کردن ۴۸ باند قاچاق

جانشین پلیس آگاهی استان کردستان از کشف ۶۰۰ هزار دلار ارز قاچاق به ارزش ۲٫۱ میلیارد تومان در بهمن‌ماه و متلاشی کردن ۴۸ باند قاچاق در سال جاری در کردستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، علیرضا مرادی در یازدهمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان در سالن شهدای دولت استانداری اظهار داشت: نیروی انتظامی در کردستان در بحث کشفیات قاچاق و برخورد با باندهای قاچاق توفیقات خوبی داشته است.

به گفته وی، در همایش قاچاق کالا و ارز که به صورت کشوری در تهران برگزار شد، نیروی انتظامی کردستان عنوان برتر را به خود اختصاص داد.

جانشین پلیس آگاهی استان کردستان تصریح کرد: جدای از اینکه ۲ هزار و ۵۴۹ بطری مشروبات الکلی به ارزش ۲۹۰ میلیون تومان در بهمن‌ماه جاری در کردستان کشف شد، امسال هم تاکنون موفق شده‌ایم ۴۰ محموله سنگین مشروبات الکلی در استان را کشف و ضبط نماییم.

مرادی همچنین به کشف ۱۲ هزار و ۵۲۱ ثوب پارچه به ارزش ۴۵ میلیون تومان در بهمن‌ماه جاری در استان کردستان اشاره و ۲۰۰ میلیون تومان گوشی قاچاق، ۴٫۴ میلیون عدد مواد محترقه، ۶۰۰ هزار دلار ارز قاچاق معادل ۲٫۱ میلیارد تومان و ۳٫۲ میلیون نخ سیگارت را از دیگر کشفیات نیروی انتظامی کردستان در ماه جاری ذکر کرد.

وی یادآوری کرد: در مجموع ۴۲۳ هزار و ۴۲۹ ثوب البسه خارجی قاچاق در سال جاری در سطح استان کشف و ضبط شده است.

مرادی برگزاری رزمایش‌ها را یکی از برنامه‌های نیروی انتظامی در استان کردستان در بحث مبارزه با قاچاق کالا دانست و گفت: امسال برگزاری این رزمایش‌ها ۱۶ درصد افزایش داشته است.

جانشین پلیس آگاهی استان کردستان در ادامه از دستگیری ۴ هزار و ۳۵۶ قاچاقچی کالا در استان در سال جاری خبر داد و گفت: ۳۴۶ قاچاقچی فعال دیگر هم شناسایی شده‌اند.

مرادی در پایان، کشف و ضبط ۱۹ میلیون نخ سیگارت، ۵ هزار و ۶۸۸ رأس احشام، یک میلیون و ۴۱۰ هزار قلم دارو، کشف و ضبط ۶ میلیون عدد انواع مواد محترقه و انهدام و متلاشی کردن ۴۸ باند قاچاق را از اقدامات نیروی انتظامی استان کردستان در سال جاری برشمرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*