کردستان نماد وحدت میان برادران اهل تسنن و تشیع می باشد.

اسدالله گرجی زاده مدیرکل زندانهای کردستان ضمن تبریک هفته وحدت به تمامی مسلمانان جهان بالاخص مردم شریف و مومن این استان گفت: هفته وحدت فرصت مناسبی است تا مسلمانان اهل تسنن و تشیع اتحاد و همدلی خود را به رخ جهانیان بکشند.

گرجی زاده در خصوص فلسفه نامگذاری هفته وحدت گفت: با توجه به اینکه روز ولادت پیامبراکرم (ص) طبق روایات اهل تشیع ۱۷ ربیع الاول و بر اساس روایات اهل تسنن نیز ۱۲ ماه ربیع می باشد لذا روزهای دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول را هرساله به عنوان هفته وحدت نامگذاری کرده اند تا در ایران و سراسر جهان اسلام با تشکیل اجتماع، کنگره اسلامی ، جشن و تحکیم وحدت و برادری اسلامی مانع از خدشه دار شدن چهره اسلام ناب محمدی توسط دشمنان شوند.

مدیرکل زندانهای کردستان پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه سال ۵۷ را نیز مدیون همین وحدت و همدلی میان برادران سنی و شیعه دانست و اظهار داشت: پيروزي انقلاب اسلامي كه در سايه وحدت افراد ملت و اقشار و طوايف به تحقق پيوست، موجبات وحدت ملل مسلمان را فراهم كرد. اين وحدت به صورت حركت و نهضت اسلامي عليه طاغوت و سلطه هاي اشغالگران و استعمار منجر به پيروزي انقلاب اسلامي شد.

گرجی زاده در خصوص معنا و مفهوم وحدت میان مسلمانان اهل تشیع و تسنن گفت: منظور از وحدت شيعه و سني کنار گذاشتن مسائل اختلافي و تکيه بر مشترکات و مبنا قرار دادن آنها در تعامل با يکديگر و در مسائل مربوط به جهان اسلام و صحنه بين المللي است. به گونه اي که مسلمانان فارغ از اختلافات و با پرهيز از تفرقه در مسائل جهان اسلام همسو و هم جهت حرکت کنند.وی افزود: به تعبير ديگر اختلافات مانع از اخوت اسلامي و وحدت صفوف مسلمين در برابر دشمنان نيست از اين رو معناي اتحاد شيعه و سني دست برداشتن و کوتاه آمدن از اصول و اعتقادات خويش نيست بلکه در عين وجود اختلافات، زمينه تعامل و جهت گيري يکسان در مسائل کلي و بين المللي در ميان آنها وجود دارد به همين جهت مطابق قانون اساسي، دولت جمهوري اسلامي ايران موظف است سياست کلي خود را بر پايه ائتلاف و اتحاد ملل اسلامي قرار دهد و کوشش نماید تا وحدت سياسي، اقتصادي و فرهنگي جهان اسلام را تحقق بخشد.

این مقام مسئول با اشاره به ضرورت و لزوم وحدت در میان جامعه مسلمان در شرایط کنونی بیان داشت: در شرايطي که دشمنان اسلام تمام تلاش خويش را براي مبارزه و مقابله با اسلام به کار بسته و این موضوع را نیز آشکارا اعلام مي کنند،  تأکيد بر مسائل اختلافي و تفرقه ميان صفوف مسلمانان منطقي نيست.  در شرایطی که مسلمانان مي توانند با توجه به جمعيت بيش از يک ميليارد و پانصد میلیون نفر و منابع و امکاناتي که در اختيار دارند به عنوان يک قدرت تأثيرگذار در صحنه بين المللي مطرح باشند پرداختن به اختلافات و مسائل تفرقه انگيز نتيجه اي جز به هدر رفتن سرمايه ها و استفاده دشمن از اين اختلافات، نخواهد داشت.

گرجی زاده مدیرکل زندانهای کردستان این استان را نمادی از وحدت میان مسلمانان دانست و گفت: مردم شریف و مومن کردستان در مناسبت های مختلف ملی و مذهبی با حضور حداکثری خود نشان داده اند که هیچ کس نمی تواند بر این برادری و همدلی میان برادران تسنن و تشیع در کردستان کوچکترین خدشه ای وارد نماید و این مهم نه تنها برای مردم کشور بلکه برای جهانیان به اثبات رسیده است.

عضو شورای قضائی استان با اشاره به اینکه در ایام هفته وحدت زندانهای کردستان حال و هوای معنوی خاصی به خود می گیرد گفت: زندانهای استان نیز همسو و هم جهت با سایر اقشار جامعه با برگزاری ویژه برنامه های این ایام از جمله همخوانی قرآن، مولودی خوانی، دف نوازی، پخش نقل وشیرینی و … به استقبال این ایام مبارک می روند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*