هیچگونه جرم انتخاباتی تاکنون در کردستان گزارش نشده است

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اکبر گروسی روز پنج شنبه در پنجمین جلسه ستاد پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی در سنندج افزود: جریان انتخابات به صورت منظم مسیر درستی را در استان طی می کند و آنچه افکار عمومی را متوجه خود کرده، بحث افرادی است که تأیید یا رد صلاحیت شده اند و در این زمینه نیز مسیر قانونی تجدید نظرخواهی و بازبینی باز است و کسانی که رد صلاحیت شده اند، باید این مسیر را طی کنند.
وی گفت: این مسیر بهترین مسیری است که قانونگذار پیش بینی کرده و افرادی که رد صلاحیت شده اند باید اعتراض خود را به مراجع صالح تقدیم کنند که قطعاً رسیدگی می شود و این مهم یکی از مزایای قانون انتخابات است.
رئیس کل دادگستری کردستان اظهار کرد: دست اندرکاران و مجریان برگزاری انتخابات در زمینه پیشگیری از وقوع جرائم انتخاباتی و آشنایی با قانون انتخابات باید آموزش های لازم را ببینند تا در روند انتخابات کندی و یا اشکالی به وجود نیاید.
وی با تاکید بر پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی و ایجاد شور و شوق انتخاباتی و حضور حداکثری مردم گفت: مدیران علاوه بر اینکه از جانبداری از کسی یا بکار بردن امکانات دولتی پرهیز کنند، باید تمام تلاش خود را در راستای ترغیب مردم به حضور هرچه باشکوهتر در پای صندوق های رای نیزبکار گیرند.
رئیس ستاد پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی کردستان افزود: باید برنامه ریزی دشمنان که در صدد تحریم انتخابات و عدم حضور مردم در این رویداد هستند را با ایجاد شور و شوق در مردم برای حضور گسترده در انتخابات از بین برد و تلاش شود تا مردم پای صندوق های رأی بیایند و انتخاب لازم را انجام دهند.
وی در ادامه اظهار کرد: ستاد پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی باید تدابیر مناسبی در فضای مجازی شبکه های اجتماعی اتخاذ کند و با رصد اقدامات این شبکه ها و انجام اقدامات فنی اجازه ندهد زمینه ای فراهم شود که حضور مردم در انتخابات کاهش یابد.
گروسی با بیان اینکه رسانه ها نیز وظیفه و رسالت خطیری در زمینه تشویق و ترغیب مردم به حضور گسترده در پای صندوق های اخذ رای دارند گفت: رسانه ها می توانند با اطلاع رسانی شفاف و دقیق و ایجاد انگیزه در میان مردم نقش موثری در زمینه هرچه باشکوهتر برگزار کردن این رویداد سرنوشت ساز داشته باشند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*