همزمان با یک روز تعطیل: بازدید مدیرکل زندانهای کردستان از زندان مریوان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان مراد فتحی مدیرکل زندانهای این استان به همراه رئیس اداره حفاظت اطلاعات و همچنین فرمانده یگان حفاظت زندانهای استان در یک روز تعطیل از زندان مریوان بازدید نمود.

فتحی در این دیدار ضمن حضور در قسمت های مختلف این مرکز اصلاحی و تربیتی از جمله تمامی خوابگاه ها، اماکن فرهنگی و تربیتی، کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی و … با تمامی زندانیان نیز دیدار و به مشکلات آنان رسیدگی نمود.

مدیرکل زندانهای کردستان همچنین با پرسنل این مرکز اصلاحی و تربیتی نیز دیدار و ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های خستگی ناپذیر آنان در انجام وظایف سازمانی گفت: شغل زندانبانی از مشاغل سخت و طاقت فرسا در جامعه به شمار می آید چراکه پرسنل آن با افرادی سروکار دارند که بر خلاف هنجارهای جامعه حرکت نموده و به نحوی جامعه نیز حاضر به پذیرش آنان نبوده و به حکم قانون جهت نگهداری، اصلاح و بازاجتماعی نمودن به زندانها تحویل داده شده اند.

فتحی «برنامه ریزی» را به عنوان رکنی مهم در به سرانجام رساندن رسالت سازمان زندانها ضروری قلمداد نمود و خاطرنشان کرد:  زندانبانی یک تخصص است و خدماترسانی به مجرمانی که در زندان‌ها به سر می‌برند کاری علمی، پیچیده، طاقت فرسا و در عین حال انسانی است.

مدیرکل زندانهای کردستان عملکرد زندان های استان از جمله زندان مریوان در مقابله با ویروس کرونا را قابل قبول ارزیابی نمود و گفت: به حول و قوه الهی تاکنون با تلاش، کوشش و همت پرسنل سخت کوش حوزه بهداشت و درمان زندانها و همچنین همکاری مراجع قضائی، توانسته ایم عملکرد بسیار خوبی را در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در زندانها داشته باشیم و رمز این موفقیت چیزی نبود جز همدلی در جهت رسیدن به اهداف والای سازمانی.

این مقام مسئول در استان، در ادامه سخنان خود بر توجه بیش از پیش به حقوق شهروندی و کرامت انسانی مددجویان تاکید نمود و بیان داشت: باید در زندان‌ها با رعایت مسائل امنیتی، برنامه‎‌ ریزی ها  را بر پایه رعایت حقوق زندانیان و تلاش برای ایجاد تغییرات مثبت و بازگشت آن‌ها به کانون گرم خانواده‎‌هایشان قرار دهیم.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان در پایان، با اشاره به محدودیت های ایجاد شده در اجرای فعالیت های فرهنگی و تربیتی و همچنین حرفه آموزی زندانیان به دلیل شیوع ویروس کرونا گفت: برنامه ریزی جهت پرکردن اوقات فراغت زندانیان در شرایط کنونی بسیار ضروری می باشد و در این راستا مسئولین زندانها می بایست با رعایت مسائل بهداشتی و توجه به دستورالعمل های ستاد مبارزه با کرونا اوقات فراغت مددجویان را به بهترین شیوه ممکن مدیریت نمایند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*