همزمان با عید سعید قربان: واریز ۲۵۰ میلیون ریال به حساب خانواده های زندانیان نیازمند با هدف تهیه سبد کالا

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان همزمان با عید سعید قربان، مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال در بین ۲۲۲ خانواده نیازمند و تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان سنندج توزیع گردید.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان کردستان ضمن اعلام این خبر گفت: این تعداد خانواده ی نیازمند دارای ۴۷۵ عائله می باشند که به ازای هر نفر از اعضای خانواده مبلغ ۵۰۰ هزار ریال واریز گردیده است.

مدیرکل زندانهای کردستان با اعلام اینکه در حال حاضر ۹ انجمن حمایت زندانیان در سطح استان مشغول به فعالیت می باشند اظهار داشت: انجمن حمایت زندانیان مراکزی غیرانتفاعی بوده و کمک هایی که از سوی آنان به خانواده های زندانیان نیازمند اعطا می گردد از طریق منابع درآمدی محدود خود و همچنین خیرین تامین می گردد.

مدیرکل زندانهای کردستان با اشاره به مشکلاتی که خانواده های زندانیان با آن دست و پنجه نرم می نمایند اظهار داشت: خانواده های زندانیان علاوه بر اینکه دغدغه های مالی فراوانی دارند از سوی دیگر با مشکل بزرگتری که همان در حبس به سربردن سرپرست خانواده است مواجه هستند که این موضوع آسیب های پیش روی آنان را دوچندان نموده است.

فتحی در ادامه سخنان خود بر لزوم تغییر دیدگاه جامعه به زندانیان و خانواده های آنان تاکید نمود در این باره گفت: خانواده های زندانیان هیچ نقشی در وقوع جرم ندارند اما متاسفانه آن چه که در جامعه شاهد آن هستیم بیانگر این حقیقت است که  این خانواده ها قربانیان اصلی جرم و پدیده حبس می باشند که در این راستا چاره اندیشی مسئولین و دست اندرکاران در جهت فرهنگ سازی کمک و ارائه خدمات حمایتی به این قشر آسیب پذیر ضروری به نظر می رسد.

این عضو شورای قضائی استان حرکت در جهت توانمندسازی خانواده های زندانیان را راهکاری اساسی در جهت به حداقل رساندن مشکلات آنان قلمداد نمود و خاطرنشان کرد: خوشبختانه ظرفیت های خوبی در دستگاه هایی همچون کمیته امداد امام (ره)، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و … در  جهت ارائه تسهیلات اشتغال خانگی به افرادی همچون خانواده های زندانیان وجود دارد که امیدواریم با بهره مندی از این ظرفیت ها و برنامه ریزی صحیح بتوانیم در این خصوص گام های ارزنده ای را برداریم.

فتحی مدیرکل زندانهای ضمن تقدیر و تشکر از خیرین به جهت حمایت از خانواده های زندانیان نیازمند افزود: با توجه مشکلات اقتصادی حال حاضر جامعه می طلبد که متمکنین و خیرین بیش از گذشته خانواده های آسیب پذیر و نیازمند زندانیان را مورد توجه قرار دهند.

لازم به ذکر است که خیرین می توانند کمک های نقدی خود جهت کمک به خانواده های زندانیان نیازمند را به  شماره حساب های ۱۱۳۹۰۳۳۳۳۳ و همچنین ۱۱۱۴۰۴۶۵۴۶ نزد بانک تجارت واریز نمایند.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*