نماینده ولی فقیه در کردستان: استفاده از مجازات حبس برای زندانیان جرائم غیرعمد باید به حداقل ممکن برسد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان جولایی مدیرنمایندگی ستاد دیه کشور در ادامه سفر خود به شهر سنندج با آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در منطقه کردستان دیدار نمود.

در این دیدار که یساقی نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه کشور، مهربان معاون اداری مالی ستاد دیه کشور، مدیرکل زندانهای کردستان و همچنین مدیر نمایندگی ستاد دیه استان نیز وی را همراهی می نمودند، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد ستاد دیه طی چند سال گذشته، راهکارهای عملیاتی جهت بهبود عملکرد این ستاد مردمی در جهت افزایش آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد نیز به بحث گذاشته شد.

آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان در دیدار خود با هیأت اعزامی از ستاد دیه کشور، کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را کاری بسیار نیک و خداپسندانه دانست و گفت: باید در قانون به این موضوع مهم توجه گردد که در جرائم غیرعمد حتی الامکان از مجازات حبس استفاده نشود.

نماینده ولی فقیه در منطقه کردستان با تاکید بر این موضوع که کمک های ستاد دیه بایستی صرفا به افراد مستحق و نیازمند واقعی اعطا شود اظهار داشت: خوشبختانه اعضای هیأت امنای ستاد دیه کردستان همگی از معتمدین و چهره های سرشناس استان می باشند و بر کسی پوشیده نیست که کمک های این ستاد مردمی در کردستان قطعا به دست افرادی که مستحق کمک هستند خواهد رسید.

آیت الله حسینی شاهرودی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری کاهش ورودی زندانها را به معنای کاهش بسیاری از آسیب ها در جامعه قلمداد نمود و تاکید نمود: ستاد دیه به واسطه رسالتی که عهده دار می باشد از سویی با تلاش در جهت اصلاح قوانین موجب عدم ورود بسیاری از جرائم غیرعمد به زندان شده و از سوی دیگر با کمک به آزادی این قبیل زندانیان، در افزایش خروجی زندانها نیز سهم بسزایی دارد.

جولایی مدیرعامل ستاد دیه کشور نیز در این دیدار، از برگزاری ۴۰۰ جشن گلریزان در سطح کشور با هدف کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۱ جشن سهم استان کردستان بود که با شکوه هرچه تمام در ماه مبارک رمضان امسال برگزار گردید.

جولایی مدیرعامل ستاد دیه کشور یکی از دست آوردهای مهم ستاد دیه کشور طی سال های گذشته را اجباری کردن بیمه شخص ثالث دانست و گفت: متاسفانه در گذشته در تصادفات رانندگی بسیاری از راننده ها روانه زندان می شدند اما سرانجام  ۱۸ سال تلاش ستاد دیه در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ نتیجه داد و این قانون در مجلس تصویب و هم اکنون شاهد این هستیم که آمار زندانیان مربوط به تصادفات بسیار ناچیز می باشد.

مدیرعامل ستاد دیه کشور اصلاح قانون صدور چک را حاصل تلاش های چندین ساله ستاد دیه در مجلس دانست و افزود: یکی دیگر از برنامه های مهم و در دست انجام ستاد دیه در راستای کاهش ورودی زندانیان جرائم غیر عمد به زندان، در خصوص قوانین مربوط به مهریه می باشد که امیدواریم با اصلاح قوانین مربوط به این حوزه، شاهد این باشیم که در آینده شاهد حضور زندانیانی با جرائمی همچون مهریه در زندان نباشیم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*