نماینده ولی فقیه در کردستان: اجرای عدالت در جامعه سبب امید بخشی به مردم خواهد شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان ، به مناسبت آغاز هفته قوه قضاییه رئیس کل دادگستری و رئیس شورای قضایی استان به همراه مدیران دستگاههای تابعه قوه قضاییه با نماینده ولی فقیه در کردستان دیدار نمودند .

رئیس کل دادگستری استان کردستان در این دیدار که به مناسبت هفته قوه قضاییه صورت گرفت ، اظهار داشت : برخورد با مفاسد اداری از اولویت های جدی دادگستری استان بوده و با فساد درون و برون سازمانی به شدت برخورد خواهیم نمود.

مترقب بیان داشت : تسریع در رسیدگی به پرونده های معوق در دادگستری استان کردستان با جدیت دنبال می شود و درسال گذشته در این مورد حائز رتبه ۱۲ کشوری شدیم و همکاران ما در حوزه های قضایی توانستند با تلاش شبانه روزی پرونده های معوق بسیاری را مختومه کنند.

وی افزود : علی رغم شیوع ویروس کرونا در استان کردستان ، خوشبختانه ارائه خدمات قضایی  به مردم در این مدت استمرار داشته است .

مترقب از بررسی بیش از ۶۰ پرونده قضایی در خصوص مشکلات  واحدهای تولیدی در سطح استان در سال گذشته خبر داد و اعلام کرد : خوشبختانه از این تعداد پرونده ۳۴ کارخانه تولیدی به چرخه تولید و اشتغال بازگشتند .

رئیس کل دادگستری کردستان با تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در زندانها اظهار داشت: علیرغم اوج گیری  بیماری کرونا در استان کردستان با اتخاذ تدابیر ویژه و رهنمودهای ریاست محترم قوه قضائیه و اعزام زندانیان مالی و جرائم غیر مهمه از شیوع بیماری در زندانهای استان جلوگیری به عمل آمد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه کار در قوه قضاییه دشوار و حساس است اظهار داشت:  پرسنل شاغل در قوه قضاییه از این فرصت مناسب جهت ذخیره اجر اخروی استفاده کنند .

آیت الله حسینی شاهرودی نیز در ابتدای این دیدار ضمن تبریک این هفته به تلاشگران دستگاه قضایی استان کردستان اظهار داشت : اجرای عدالت در جامعه را از اصلی ترین وظایف قوه قضاییه است وکار در قوه قضاییه هم دشوار و هم حساس است  و مورد توجه ویژه حاکمیت است و همچنین یک فرصت بسیار خوب برای افراد شاغل در این مجموعه به شمار می رود تا از این فرصت مناسب جهت ذخیره اجر اخروی استفاده کنند .

وی اجرای عدالت را در جوامع مختلف سبب رشد و  دوام آنها و همچنین امیدبخشی به مردم دانست و عنوان کرد : حاکمیت بر مبنای عدالت است و باید اعتماد مردم برگردانده شود و در این راستا دستگاه قضایی باید خیلی جدی باشد و با مفاسد مختلف برخورد قاطع و بدون اغماض نماید .

نماینده ولی فقیه در استان کردستان برخورد با هرگونه فساد و تخلف در جامعه را از وظایف اصلی قوه قضاییه بیان داشت و افزود : دستگاه قضایی استان باید چشم بینای ادارات دولتی در استان باشد تا با تخلفات برخورد نماید.

وی در پایان امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه های حاکمیتی را از دیگر وظایف خطیر قوه قضاییه عنوان کرد و افزود: در هر نقطه از استان کردستان باید با فساد برخورد شود و باید امید به جامعه و مردم بازگردانده شود.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*