نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه کردستان: آزادی ۳۶ زندانی جرائم غیرعمد در سال جاری از طریق ستاد دیه

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان ستاد دیه استان با هدف بررسی پرونده های زندانیان جرائم غیرعمد و کمک به آزادی آنان از زندان، تشکیل جلسه داد.

در این جلسه پرونده ۳۱ زندانی جرائم غیرعمد مورد بررسی قرار گرفت و تدابیر و اقدامات لازم جهت کمک به آزادی آنان صورت گرفت.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان و نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه استان در ابتدای این جلسه تعداد زندانیان جرائم غیرعمد در استان را بیش از ۳۰۰ نفر اعلام نمود و گفت: متاسفانه مشکلات و نوسانات اقتصادی در جامعه موجبات افزایش زندانیان جرائم غیرعمد بالاخص بدهکاران مالی را سبب شده که این موضوع ستاد دیه را در کمک به آزادی تعدادی بیشتر زندانیان جرائم غیرعمد با مشکل مواجه ساخته است.

نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه کردستان از آزادی ۳۶ زندانی جرائم غیرعمد از ابتدای سال جاری تاکنون از سوی ستاد دیه خبر داد و گفت: برای آزادی این تعداد زندانیان جرائم غیرعمد در مجموعه مبلغی بیش از ۳۶ میلیارد ریال هزینه شده است.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان از اعطای مبلغ پنج میلیارد و پانصد و بیست و پنج میلیون ریال به صورت بلاعوض از سوی ستاد دیه جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: از این مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال توسط ستاد دیه کشور و چهار میلیارد و بیست و پنج میلیون ریال نیز از از سوی ستاد دیه استان اعطا گردیده است.

ابراهیمی همچنین با تقدیر و تشکر بانک های عامل که ستاد دیه را در امر اعطای وام های قرض الحسنه جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد یاری می نمایند خاطرنشان کرد: خوشبختانه بانک های عامل ملی، ملت، تجارت و صادرات از ابتدای سال جاری تعامل خوبی را با ستاد دیه داشته اند و با پرداخت مبلغ سه میلیارد و سیصد و هفتاد میلیون ریال وام قرض الحسنه زمینه آزادی تعداد زیادی از زندانیان جرائم غیرعمد را فراهم نموده اند.

وی نقش شکات در آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را نیز قابل تقدیر دانست و اعلام داشت: خوشبختانه شکات پرونده های زندانیان جرائم غیرعمد نیز همواره حامی ستاد دیه بوده اند به طوریکه طی پنج ماهه اول امسال با گذشت بیش از ۱۳ میلیارد ریال از حق خود ضمن کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد موجبات خشنودی خداوند متعال را نیز فراهم آوردند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*