معاون سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: زندان مرکزی سنندج مجموعه ای آموزشی و فرهنگی می باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان مهندس باجلوند معاون پژوهش و برنامه ریزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از مجتمع فنی و حرفه ای زندان مرکزی سنندج بازدید نمود.

در این بازدید که دکتر احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان نیز وی را همراهی می نمودند از کارگاه های مجموعه آموزش فنی و حرفه ای زندان مرکزی سنندج از جمله کارگاه رایانه، مکانیک خودرو، برق ساختمان، صنایع چوب و تاسیسات بازدید و روند مهارت آموزی زندان مورد ارزیابی قرار گرفت.

مهندس باجلوند اقدامات صورت گرفته در جهت توسعه فعالیت های مهارت آموزی در زندان سنندج قابل تقدیر دانست و در این خصوص گفت: مجتمع آموزش فنی و حرفه ای زندان سنندج دارای کارگاه هایی با فضا و امکاناتی مناسب می باشد که ساخت اینچنین مجموعه ای حاکی از تعامل بسیار خوب میان زندان و مراکز آموزش فنی و حرفه ای در کردستان است.

معاون پژوهش و برنامه ریزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، زندانیان را از مهمترین گروه های هدف این سازمان در راستای توسعه مهارت آموزی دانست و اظهار داشت: بیکاری و یا نداشتن یک شغل مناسب را می توان یکی از مهمترین دلایل ارتکاب جرم از سوی افراد و ورود آنها به زندان دانست لذا در این راستا می توان با گسترش فضاها و امکانات مهارت آموزی در زندانها شرایطی را فراهم آورد تا زندانیان بتوانند پس از آزادی از زندان مهارت های شغلی لازم را جهت مفید واقع شدن در جامعه فراگیرند.

شایان ذکر است که مجتمع آموزش فنی و حرفه ای زندان مرکزی سنندج در محیطی به مساحت ۳۱۰ مترمربع تیرماه سال جاری به بهره برداری رسید.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*