مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد درجلسه با مسؤلین مرکز تحقیقات کشاورزی:توسعه فعالیتهای کشاورزی در زندانها باید آتیه نگر باشد

در جلسه با مسؤلین مرکز تحقیقات و آموزش جهاد کشاورزی استان بر لزوم تحقیقات مشترک در زندانها و نرخ بازگشت زندانیان آموزش دیده تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان کهگیلویه وبویراحمد در جلسه ای به منظور تبیین آموزش رشته های مختلف کشاورزی در زندانها تشکیل شد فلاحتی مطلق مدیر کل زندانهای استان بر لزوم حرفه آموزی در زندانها تأکید نموده و افزود: اشتغال و حرفه آوزی از مهمترین سیاستها و اولویتهای سازمان زندانها بوده که با کمک دستگاهها و نهادهای مختلف در این زمینه باید بیش از پیش تلاش شود.

وی اظهار داشت:از اشتغال و حرفه آموزی باید مبتنی بر شاخصها، ظرفیتها و استعدادهای بومی و منطقه ای برنامه ریزی شده و مورد عمل قرار گیرد.

این مقام مسؤل با توجه به شرایط خاص زندانها و زندانیان تصریح کرد: افرادی که در زندانند با رفتارهای ناهنجار اجتماعی باید مورد آموزش قرار گیرند و تلاش شود تا به جامعه برگردند و باید زمینه جذب آنان در جامعه ، پس از آزادی از زندان مهیا شود، لذا ما از توسعه فعالیتهای آموزشی به خصوص آموزش رشته های مختلف کشاورزی که آتیه نگر باشد در زندانها حمایت بیش از پیش میکنیم و شرایطی فراهم خواهیم نمود تا مربیان پرتلاش جهاد کشاورزی در این زمینه ما را در امر اشتغال و حرفه آموزی یاری دهند.

 

فلاحتی مطلق در ادامه افزود: با توجه به شرایط استان افراد مددجوغالبا علاقه مند به فعالیتهای کشاورزی و دامداری و صنایع جانبی آن هستند ،بر این اساس باید حرفه هائی  که به زندانی آموخته می شود در جامعه مورد نیاز باشد و از قبل این مشاغل فرد پس از آزادی بتواند سریع جذب بازار کار شود ، برنامه ریزی این چنینی میتواند نرخ بازگشت افراد تحت پوشش را به زندانها به حداقل برساند.

 

روزبهی معاون مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی نیز در این جلسه ضمن آمادگی کامل این مرکز جهت آموزش به زندانیان گفت: زندان محل مناسبی برای آموزش کشاورزی به افراد است چرا که نیروی کار رایگان و آماده آموزش در اختیار هست و چنین افرادی به واسطه اینکه می خواهند پس از آزادی شغل و حرفه ای داشته باشند آماده پذیرش و مشتاق آموزش هستند.

وی افزود: تا حصول نتیجه پای کار هستیم،  اما آنچه که باید مورد توجه قرار گیرد این است که در عرصه مورد بحث باید تصمیماتی گرفته شود که متناسب با شرایط بومی استان باشد تا بازخورد  مفید و مورد انتظار را در بر داشته باشد , تا نرخ بازگشت زندانیان آموزش دیده به زندان کاهش یابد.

بازگیر مسؤل اشتغال و حرفه آموزی زندانیان زندانهای استان نیز ضمن تشریح عملکردی از وضعیت حرفه آموزی گفت: با تداوم آموزش برای زندانیان ، اشتغال نیز در سطح زندانها افزایش یافته در نتیجه آسیبهای درون زندانها کاهش می یابد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*