مدیرکل زندانهای کردستان: ۳۱۸ زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای استان تحمل حبس می نمایند

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای استان که در سفر نائب رئیس و مدیرعامل ستاد دیه کشور به شهر سنندج ایشان را همراهی می نمود، عملکرد نمایندگی ستاد دیه در کردستان طی سال های گذشته را قابل قبول دانست و گفت: در سال ۹۵ ستاد دیه کردستان ۲۲۰ زندانی جرائم غیرعمد را از زندان آزاد نمود که این عدد در سال ۹۶ با رسیدن به ۲۷۷ نفر، ۲۵درصد افزایش یافته است.

مدیرکل زندانهای کردستان میزان مبالغ بلاعوض اعطا شده از سوی ستاد دیه کشور و استان جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در سال ۱۳۹۵ را ۰۰۰/۰۰۰/۶۵۰/۲۰ ریال اعلام نمود و اظهار داشت: این مبلغ در سال ۱۳۹۶ به بیش از ۲۶ میلیارد ریال رسیده که در این خصوص نیز رشد ۲۷ درصدی را شاهد بوده ایم.

ابراهیمی نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه کشور همچنین افزایش گذشت شکات طی سال های گذشته را نیز قابل توجه دانست و بیان نمود: در سال ۱۳۹۶ شکات پرونده های زندانیان جرائم غیرعمد در استان با گذشت مبلغی حدود ۸ میلیارد تومان از حق خود تاثیر بسزایی در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد داشتند که این رقم نیز نسبت مدت مشابه در سال ۹۵ چیزی حدود ۵۳ درصد رشد از خود نشان می دهد.

ابراهیمی تعداد زندانیان جرائم غیرعمد آزاد شده از ابتدای سال جاری تاکنون را ۱۱۵ نفر اعلام نمود در این خصوص گفت: برای آزادی این تعداد زندانی ۰۰۰/۰۰۰/۲۷۷/۹ تومان از محل کمک های بلاعوض ستاد دیه، وام بانک های عامل، گذشت شکات، صندوق تامین خسارت های بیمه بدنی و … هزینه شده است.

مدیرکل زندانهای کردستان با بیان این مطلب که در حال حاضر ۳۱۸ زندانی جرائم غیرعمد در مراکز اصلاحی و تربیتی سطح استان تحمل حبس می نمایند اظهار داشت: از این تعداد ۲۴۸ نفر بدهکار مالی، ۵۹ نفر مهریه و ۱۱ نفر نیز مربوط به تصادف و یا حوادث کارکاهی می باشند.

این مقام مسئول در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در کردستان به یک سنت و فرهنگ حسنه تبدیل شده است افزود: کمک های مردم نیک اندیش کردستانی به ستاد دیه جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، صرفا به جشن های گلریزانی که در ماه مبارک رمضان برگزار می گردد محدود نمی شود بلکه در تمام ایام سال این مردم خیرخواه و انسان دوست با کمک های مادی و معنوی خود این ستاد را در دست یابی اهداف متعالی خود یاری می دهند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*