مدیرکل زندانهای کردستان: کمک به خانواده های زندانیان کمک به امنیت جامعه و پیشگیری از وقوع جرم می باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان گردهمایی مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان و مددکاران زندانهای استان با حضور فتحی مدیرکل زندانها و همچنین شیخی زاده مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار گردید.

در این جلسه هریک از مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان شهرستان ها، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه خود، به بیان کاستی و مشکلاتشان نیز پرداختند.

همچنین مددکاران زندانهای استان نیز که از مدعوین این گردهمایی بودند، راهکارهای خود را جهت ارائه هرچه بیشتر خدمات به زندانیان و خانواده های نیازمند آنان ارائه نمودند.

مراد فتحی مدیرکل زندانهای کردستان در ابتدای این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از خدماتی که مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان به مددجویان و خانواده های نیازمند آنها ارائه می دهند گفت: خانواده های زندانیان قربانیان اصلی بزه و جرم در جامعه می باشند چراکه از یک سو با توجه به در حبس به سربردن سرپرست خانواده با مشکلات مالی متعددی دست و پنج نرم می نمایند و از سوی دیگر به دلیل خورد مهر زندان بر پیشانی آنان در بسیاری از موارد مورد بی مهری در جامعه نیز قرار می گیرند.

مدیرکل زندانهای کردستان از فعالیت ۹ انجمن حمایت از زندانیان در سطح استان خبر داد و گفت: این انجمن ها از هرگونه اعتبار دولتی بی بهره هستند و منابع حمایتی آنها صرفا از طریق کمک های خیرین و همچنین فعالیت تجاری تامین می گردد.

فتحی، تعداد خانواده های تحت پوشش انجمن های حمایت زندانیان در استان را ۸۸۷ خانواده اعلام نمود خاطرنشان کرد: از جمله خدماتی که به این خانواده ها ارائه می شود می توان به مستمری ماهیانه، کمک هزینه های تحصیلی، کمک هزینه های ازدواج، هزینه های درمان، آموزش مهارت های اساسی زندگی و … اشاره نمود.

مدیرکل زندانهای کردستان با تاکید بر این موضوع که افکار عمومی بایستی نسبت به زندانیان و خانواده های آنها تغییر یابد افزود: باید این مهم را پذیرفت که زندان و پدیده جرم ناشی از مشکلات و نابهنجاری هایی است که در بتن جامعه وجود دارد و در این راستا همه ی مردم، مسئولین و دلسوزان این نظام بایستی انجمن های حمایت زندانیان در نیل به اهداف انسان دوستانه ی خود یاری دهند.

این مقام مسئول همچنین در جمع مددکاران زندانهای استان با بیان این مطلب که معنای اصلی مددکاری و فریادرسی، در زندانها ظهور می نماید بیان داشت: مددکارانِ سایر دستگاه های حمایتی از جمله بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره)، با افرادی سروکار دارند که آزاد هستند و می توانند بسیار از امور خود را به راحتی پیگیری نمایند اما در آن سوی قضیه، مددکاران زندانها با افرادی درگیر هستند که به دلیل در حبس به سربردن، ارتباط آنها با محیط خارج از زندان قطع شده و تنها پل ارتباطی آنها با خارج از زندان مددکاران می باشند که این موضوع اهمیت و ارزش شغل مددکاری در زندانها را دوچندان می نماید.

شیخی زاده مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز که در جمع مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان و مددکاران زندانهای استان حضور داشت، با ارائه گزارشی از خدماتی که از سوی کمیته امداد به زندانیان و خانواده های نیازمند آنان ارائه می گردد گفت: هیچ یک از خانواده زندانیان به شرط آنکه نیازمندی آنها از سوی کارشناسان حوزه مددکاری تشخیص داده شود، از حمایت کمیته امداد در استان بی بهره نخواهند شد.

شیخی زاده توسعه مشاغل خورد و خانگی را در میان خانواده های زندانیان ضروری دانست و گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) در حوزه توسعه مشاغل خانگی در میان مددجویان خود از تجربه خوبی برخوردار است و ما این آمادگی را داریم تا مشاغل خورد و خانگی را در میان خانواده های زندانیان و همچنین زندانیان آزاد شده توسعه دهیم.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*