مدیرکل زندانهای کردستان: کمک به اشتغال و حرفه آموزی مددجویان، از بازگشت مجدد آنان به زندان جلوگیری خواهد نمود

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان کارگروه اشتغال و حرفه آموزی زندانهای این استان با حضور مدیرکل، معاون سلامت اصلاح و تربیت، روسای زندانها و سایر اعضاء تشکیل جلسه داد.

در این جلسه ضمن بررسی وضعیت اشتغال و حرفه آموزی زندانیان در مراکز اصلاحی و تربیتی سطح استان، راهکارهای موثر در جهت توسعه این مهم در زندانها به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در این جلسه با تقدیر و تشکر از روسای زندان به جهت توجه به حرفه آموزی در زندانها گفت: زمانی مجازات حبس موثر و زمینه بازگشت سعادتمندانه زندانیان به جامعه محقق خواهد شد که فرآیندهای اصلاحی و تربیتی به صورت دقیق و هدفمند اجرا گردد که از جمله مهم ترین این فرآیندها، برنامه های مهارت آموزی  می باشد.

مدیرکل زندانهای کردستان با اشاره به فضا و امکانات مناسب در برخی از زندانهای استان جهت توسعه حرفه آموزی زندانیان اظهار داشت: خوشبختانه با توجه به فضای کافی در برخی از زندانها و با توجه به تعامل بسیار خوبی که مراکز فنی و حرفه ای سطح استان با زندانها دارند، لذا می توان بیش از پیش اشتغال و حرفه آموزی در زندانهای استان را توسعه بخشید.

ابراهیمی در سخنان خود از اعطای بیش از ۴۴۰۰ گواهینامه مهارت به مددجویان زندانهای استان از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد و خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری ۲۷۱۰ گواهینامه در حوزه آموزش های کشاورزی، ۸۱۳ گواهینامه در حوزه صنایع دستی و ۸۹۵ گواهینامه نیز در رشته های مختلف فنی و حرفه ای برای مددجویان زندانهای استان صادر گردیده است که این آمار تا پایان سال نیز افزایش خواهد یافت.

مدیرکل زندانهای کردستان در جمع روسای زندانهای استان با تاکید بر فراهم کردن زمینه اشتغال زندانیان واجدالشرایط در کارگاه های داخل و خارج زندان بیان نمود: در حال حاضر تعدادی از مددجویان مراکز اصلاحی و تربیتی سطح استان در کارگاه های پیش بینی شده مشغول به کار بوده و برای خود و خانواده هایشان روزی حلال کسب می نمایند که در این راستا و با توجه به مشکلات اقتصادی می توان با اشتغال مددجویانی که فعالیت های اشتغالزایی آنان منع قانونی و قضائی ندارد، در کاهش بسیاری از آسیب ها در جامعه موثر واقع شد.

وی در پایان بر تعامل و رایزنی هرچه بیشتر روسای زندانها با دستگاه های ذیربط بالاخص فنی و حرفه ای، جهاد کشاورزی و صنایع دستی، جهت توسعه رشته های مهارتی جدید و مورد نیاز جامعه در زندانها تاکید نمود و گفت: در حال حاضر اشتغال به یکی از معضلات اساسی در جامعه تبدیل شده است که در این راستا روسای زندانها بایستی با توسعه کارگاه های مهارت آموزی و شرکت دادن مددجویان در این کارگاه ها بر اساس استعدادیابی های صورت گرفته، سهم خود در توسعه اشتغال در جامعه را به درستی ایفا کنند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*