مدیرکل زندانهای کردستان: کاهش جمعیت کیفری، نیل به اهداف اصلاحی و تربیتی در زندانها را امکان پذیر خواهد نمود

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان مراد فتحی مدیرکل زندانهای این استان در راس هیأتی متشکل از تعدادی از روسای ادارات ستادی، از مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی کامیاران بازدید نمود.

از نکات حائز اهمیت اولین سفر مدیرکل زندانهای کردستان به شهرستان های تابعه این بود که وی پیش از حضور در زندان، در منزل یکی از همکاران مرحوم که به تازگی به دلیل بیماری به دیار باقی شتافته بود حضور یافت و ضمن نثار فاتحه به روح آن مرحوم با خانواده وی همدردی نمود.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان در اولین سفر شهرستانی خود به کامیاران، از مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی این شهرستان بازدید و ضمن حضور در در قسمت های مختلف این مجموعه، روند اجرای فعالیت های بازپرورانه در این مرکز را مورد ارزیابی قرار داد.

مدیرکل زندانهای کردستان در پایان بازدید خود از اردوگاه کامیاران با حضور در جمع کارکنان، ضمن تاکید بر این موضوع که کاهش جمعیت کیفری زمنیه اجرای دقیق و هدفمند فعالیت های اصلاحی و تربیتی را فراهم می نماید گفت: موضوع «کاهش جمعیت کیفری» از منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مورد تاکید ریاست محترم قوه قضائیه نیز می باشد که خوشبختانه طی ماه های گذشته اقدامات بسیار خوبی از سوی مسئولین قوه قضائیه در این راستا صوت گرفته است که می طلبد مسئولین و پرسنل زندانها نیز با اجرای دقیق بخشنامه ها و دستورالعمل های کاهش جمعیت کیفری، اجرایی شدن هرچه بیشتر این مهم را در تمامی مراکز اصلاحی و تربیتی فراهم نمایند.

فتحی در بخش دیگری از سخنان خود توجه به بهداشت و سلامت زندانیان را نیز ضروری قلمداد نمود و در این خصوص بیان داشت: با توجه به آسيبهاي جسمي و روحي که ممکن است زندانيان به آن مبتلا شوند ، ضروري است تا براي رسيدن به رسالت ذاتي زندانها به امر بهداشت و درمان زندانیان نیز توجه جدي شود.

مدیرکل زندانهای کردستان همچنین استفاده بهینه سازی فضای فیزیکی و امکانات را نیز خواستار شد و افزود: کمبود فضای فیزیکی یکی از دغدغه های مهم در زندانهای استان می باشد اما بایستی با بازسازی، به سازی، تغییر کاربری و استفاده بهینه از فضاهای موجود، مشکلات این حوزه را به حداقل ممکن رساند.

شایان ذکر است که مدیرکل زندانهای کردستان در پایان بازدید خود، به مشکلات پرسنل نیز رسیدگی و تدابیر لازم را نیز در این راستا اتخاذ نمود.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*