مدیرکل زندانهای کردستان: کاهش جمعیت کیفری زندانها کاهش آسیب و مشکلات خانواده های زندانیان را در پی دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان فتحی مدیرکل زندانها و عضو شورای قضائی این استان با یاریجانی رئیس محاکم عمومی و انقلاب شهرستان سنندج دیدار نمود.

در این دیدار ضمن بررسی روند اجرای دستورالعمل ها و آیین نامه های صادره از سوی قوه قضائیه جهت اجرا در زندانها، راهکارهای نیل به سیاست های کاهش جمعیت کیفری مورد بررسی قرار گرفت.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان در این دیدار صمیمی با اشاره به بازید های مستمر و هدفمند قضات از زندانها و مراکز اصلاحی و تربیتی استان گفت: این بازدیدها ضمن تخلیه روانی و ایجاد آرامش روحی در میان زندانیان، موجبات به حداقل رسیدن مشکلات قضائی مددجویان و نهایتا زمنیه کاهش جمعیت کیفری در زندانها را به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل زندانهای کردستان اجرای دقیق تاسیسات نوین قضائی را موجب دست یابی هرچه سریعر به کاهش جمعیت کیفری در زندانها دانست و بیان نمود: خوشبختانه با توجه به پیگیری های مستمر قوه قضائیه در خصوص کاهش جمعیت کیفری زندانها، امید می رود تا در آینده بتوان شاهد کاهش جمعیت کیفری در استان باشیم.

فتحی در ادامه، از آسیب هایی که خانواده های زندانیان به آن دچار هستند سخن به میان آورد گفت: یکی دیگر از فواید کاهش جمعیت کیفری کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی که ناشی از در حبس به سربردن سرپرستان خانواده ها است می باشد.

یاریجانی رئیس محاکم عمومی و انقلاب شهرستان سنندج نیز جدیت دستگاه قضا بر استفاده از مجازات های جایگزین را قابل تقدیر دانست و گفت: دادگستری در استان کردستان سعی دارد تا با اجرایی کردن هرچه بهتر طرح پابند الکترونیکی و استفاده از مجازات های جایگزین حبس، کاهش جمعیت کیفری  که مورد تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی)نیز می باشد را در استان عملیاتی نماید.

رئیس محاکم عمومی و انقلاب شهرستان سنندج اجرای عدالت را را یکی از اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی قلمداد نمود و افزود: قوه قضائیه به عنوان متولی اصلی اجرای عدالت در جامعه، با تلاش و کوشش شبانه روزی و بسیج تمام نیروها و امکانات سیاست های گسترش عدالت در جامعه را دنبال می نماید.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*