مدیرکل زندانهای کردستان: پرسنل و روسای زندانها خدامحوری و قانون مداری را سرلوحه خود در انجام امور قرار دهند

آخرین جلسه ی شورای اداری زندانهای کردستان با حضور مدیرکل، معاونین وی، روسای زندانها و همچنین مسئولین و روسای ادارات ستادی در سالن جلسات اداره کل زندانهای کردستان برگزار گردید.

در این جلسه که بیش از ۴ ساعت به طول انجامید، ضمن بررسی عملکرد مراکز اصلاحی و تربیتی استان در حوزه های مختلف، تدابیر  لازم در راستای بهبود عملکرد زندانهای استان اندیشیده و مواردی از این دست به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در ابتدای این جلسه، ضمن تقدیر و تشکر از عمکرد قابل قبول زندانهای استان در سال ۱۳۹۷ گفت: علی رغم مشکلات و فراز و نشیب های متعدد در سال جاری، خوشبختانه زندانهای استان با کار و تلاش جهادی، عملکرد بسیار خوبی را در حوزه های مختلف اصلاحی و تربیتی از خود به جای گذاشتند.  

مدیرکل زندانهای کردستان، مسئولین و مدیران در دستگاه های اجرایی کشور را نمایندگان نظام  قلمداد نمود و اظهار داشت:‌ کسانی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسئولیتی را عهده دار می باشند باید با درک صحیح از وظیفه ی خطیری که بر عهده گرفته اند، امورات را با دقت انجام داده تا خدایی ناکرده موجبات نارضایتی مردم در کشور به وجود نیاید.

ابراهیمی در جمع روسای زندانها و مسئولین ستادی حاضر در جلسه، بر قانون مداری تاکید نمود و در این خصوص گفت:‌ زندانبانی از مشاغل سخت و طاقت فرسای جامعه می باشد که پرسنل آن نیز ممکن است به دلیل مشقت هایی که در این شغل وجود دارد دچار آسیب های روحی و یا جسمی شوند اما حرکت در مسیر قانون و توکل بر خداوند در انجام امور، این دشواری ها را به حداقل ممکن خواهد رساند.  

مدیرکل زندانهای کردستان مجهز بودن روسای زندانها به دانش روز را ضروری قلمداد نمود و بیان داشت:‌ روسای زندانها می بایست همواره آیین نامه ها و دستورالعمل ها را مطالعه نموده و همچنین با افزایش آگاهی خود در خصوص زندانبانی نوین، از وقوع هرگونه حوادث و رویداد ناگوار جلوگیری نمایند.

وی با تاکید بر این موضوع که یک زندانبان موفق نباید به زمان مقید باشد گفت:‌ یکی از تفاوت های مهم میان زندانها با سایر دستگاه های اجرایی این است که کار در زندانها به صورت ۲۴ ساعته می باشد لذا در این راستا روسای زندانها باید با نظارت دقیق و بازدید های مستمر و هدفمند خود از تمامی قسمت های مجموعه در ساعات مختلف شبانه روز، امور را به درستی پیش ببرند.

ابراهیمی این عضو شورای قضایی استان صرفه جویی در هزینه ها را بسیار مهم دانست و در این باره تاکید کرد:‌ صرفه جویی به معنی مصرف نکردن نیست بلکه این بدان معناست که بایستی درست مصرف نماییم و با مدیریت دقیق و اولویت بندی هزینه ها، از خرید و تهیه اقلام غیرضروری جلوگیری شود.

رئیس جلسات شورای اداری زندانهای کردستان خطاب به روسای زندانهای استان، خواستار توجه بیش از پیش آنان به حقوق شهروندی و حفظ کرامت انسانی زندانیان شد و خاطر نشان کرد:‌ روسای زندانها باید در بازدید های خود، مشکلات زندانیان را استماع نموده و در خصوص آن دسته از مشکلات که از سوی زندان قابل پیگیری می باشد سریعا اقدام نموده و در مواردی که مشکل آنها قضائی می باشد در اسرع وقت به قاضی رسیدگی کننده به پرونده ارجاع داده تا به این ترتیب ضمن توجه به حقوق شهروندی مددجویان و رفع مشکلات آنان، کاهش آسیب رفتارهای پرخطر نیز در زندانها محقق شود.

مدیرکل زندانهای کردستان همچنین، دچار روزمرگی شدن پرسنل کادر و وظیفه را یکی از آسیب های بسیار جدی و مهم در زندانها دانست و اظهار داشت:  شرکت دادن پرسنل و سربازان وظیفه در فعالیت های فوق برنامه که از آن جمله می توان به فعالیت های فرهنگی، ورزشی، اردویی، آموزشی و … اشاره نمود، می تواند تاثیر بسزایی در پیش گیری از دچار روزمرگی شدن کارکنان داشته باشد.

ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان با توجه به در پیش بودن سال جدید، ضمن تبریک پیشاپیش عید نوروز با حاضرین در جلسه، بیان نمود: روسای زندانها می بایست برای این ایام برنامه ریزی نموده و با درنظرگفتن و توجه به نکات حفاظتی و امنیتی، برای اوقات فراغت مددجویان نیز در این ایام به درستی چاره اندیشی نمایند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*