مدیرکل زندانهای کردستان: همکاری های میان زندان و کمیته امداد امام (ره)، گسترش ارائه خدمات به خانواده زندانیان را در پی خواهد داشت

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان در راستای اجرای ابلاغیه ریاست محترم کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور در خصوص چگونگی ارائه خدمات به خانواده های نیازمند با سرپرست زندانی و همچنین بر مبنای تفاهم نامه همکاری کمیته امداد امام (ره) و سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور جلسه ای با حضور مدیرکل زندانهای کردستان، معاون حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، رئیس اداره امور اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانها و همچنین تعدادی از مسئولین اداره کل زندانها و کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار گردید.

در این جلسه راهکارهای اجرای هرچه بهتر این دستورالعمل در خصوص واگذاری امور مددکاری خانواده های دارای سرپرست زندانی به مددکاران زندانها، به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان در این خصوص گفت: خوشبختانه همواره تعاملات و همکاری های بسیار خوبی میان زندانها و کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان وجود داشته که این تعاملات دوسویه موجبات بهبود کمی و کیفی ارائه خدمات به خانواده های زندانیان نیازمند را در پی داشته است.

مدیرکل زندانهای کردستان خواستار اجرای هرچه سریعتر «دستورالعمل واگذاری امور مددکاری خانواده های دارای سرپرست زندانی» شد و اظهار داشت:  در حال حاضر بیش از ۱۲۰۰ خانواده زندانی نیازمند در استان تحت پوشش انجمن های حمایت زندانیان می باشند که پس از ارائه آموزش های لازم به مددکاران زندانها از سوی کمیته امداد امام (ره) و فراهم شدن زیرساخت های ارتباطی، این دستورالعمل در اسرع وقت در استان عملیاتی خواهد شد.

کاظمی معاون حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان نیز ضمن تقدیر و تشکر از همکاری های مجموعه زندانهای استان با کمیته امداد گفت: اجرای این دستورالعمل موجبات شفافیت و ارائه آمار دقیق از وضعیت ارائه خدمات به خانواده های زندانیان نیازمند را موجب خواهد شد. 

کاظمی همچنین خاطرنشان کرد: خانواده های زندانیان نیازمند جزئی از جامعه هدف ما می باشد که همواره تمام تلاش خود را جهت کاهش مشکلات آنان اجرا نموده ایم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*