مدیرکل زندانهای کردستان: هر زندانی جرائم غیرعمد صرفا یک بار می تواند از تسهیلات ستاد دیه استفاده کند

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانها و نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه استان در راستای برگزاری هرچه باشکوه تر جشن گلریزان، با حجت الاسلام و المسلمین منتظری مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور دیدار نمود.

ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در این دیدار، از برگزاری ۱۱ جشن گلریزان در سطح استان و در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۳۲۸ زندانی جرائم غیرعمد در مراکز اصلاحی و تربیتی سطح استان به دلیل جرائمی همچون بدهکاری مالی، تصادف، حوادث کارگاهی، مهریه و نفقه به سر می برند.

ابراهیمی افزایش تعداد زندانیان جرائم غیرعمد در استان را قابل تامل دانست و اظهار داشت: در جشن گلریزان سال گذشته تعداد  ۲۶۰ نفر زندانی جرائم غیرعمد با مجموع بدهکاری بیش از ۲۰ میلیارد تومان حضور داشتند اما متاسفانه امسال شاهد حضور ۳۲۸ زندانی جرائم غیرعمد با بدهکاری بیش از ۴۵ میلیارد تومان می باشیم.

نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه کردستان با تاکید بر این موضوع که سال گذشته با همت مردم نیک اندیش کردستانی شاهد برگزاری جشن های گلریزان باشکوهی در سرتاسر استان بودیم افزود: در سال گذشته علی رغم مشکلات اقتصادی که دامنگیر جامعه بوده و همچنان نیز هست، شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی کمک های مردمی در جشن های گلریزان سطح استان بودیم و قطعا امسال نیز کردستانی ها با حضور گرم خود، در آزادی همنوعان خود از زندان کمر همت را خواهند بست.

ابراهیمی عضو شورای قضائی استان با بیان این مطلب که کمک های مردمی طی جلساتی به صورت دقیق و حساب شده با حضور چهره های سرشناس شهر که در حقیقت نمایندگان مردم می باشند، صرف کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد می گردد گفت: بر اساس ضوابط و شیوه نامه ستاد دیه، هر زندانی جرائم غیرعمد صرفا یکی بار می تواند از تسهیلات و کمک های این ستاد مردمی بهره مند شود که این موضوع پرده از بسیاری از شُبه ها بر خواهد داشت.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور نیز با اشاره به سبقه فرهنگی و دید وسیع مردم کردستان نسبت به امور خیرخواهانه خاطرنشان کرد: خوشبختانه مردم کردستان همواره در امور خداپسندانه و کمک به هم نوعان خود پیش قدم بوده اند و این مهم را می توان از کمک های وسیع آنان به مردم سیل زده کشور طی مدت گذشته به خوبی دریافت و قطعا کمک های آنان در جشن های گلریزان نیز به هر اندازه که باشد به واسطه برکتی که دارد حتما در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد مثمرثمر واقع خواهد شد.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور ضمن حمایت از سنت حسنه کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد بیان نمود: در حال حاضر و در سطح شهر سنندج شاهد برگزاری ۲۳ نماز جمعه می باشیم و قطعا ائمه جمعه نیز از ظرفیت مساجد در جهت کمک به آزادی هم نوعان خود از زندان که بدون ارتکاب هیچ گناهی و صرفا به دلیل مشکلات مالی در زندان به سر می برند استفاده خواهند کرد.

ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در ادامه با حاج ماموستا خدایی امام جمعه شهر سنندج نیز دیدار و ضمن ارائه گزارشی از عملکرد ستاد دیه در سال گذشته، به تبیین اهداف و رسالت این ستاد مردمی پرداخت.

ماموستا خدایی امام جمعه سنندج نیز در سخنان خود با اشاره به آیاتی از قرآن کریم و احادیثی از پیامبر اکرم (ص) در خصوص کمک به نیازمندان گفت: یکی از فضایل ماه مبارک رمضان، چند برابر شدن ارزش معنوی امور نیک و خیرخواهانه می باشد که قطعا اجر و پاداش کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در اینچنین ماه پربرکتی نزد خداوند متعال محفوظ می ماند.

امام جمعه سنندج حضور مردم این شهر در جشن گلریزان سال گذشته را قابل توجه دانست و بیان نمود: خوشبختانه استان کردستان همه ساله در جشن های گلریزان صحنه هایی وصف ناشدنی از انسانیت و نوع دوستی را به ثبت می رساند که امیدواریم امسال نیز شاهد خلق اینگونه صحنه های حماسی باشیم.

ماموستا خدایی امام جمعه سنندج همچنین اعلام داشت که در تریبون نمازجمعه ی این هفته، مردم خونگرم و نوع دوست سنندج را به حضور هرچه باشکوه تر در جشن گلریزان و کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان دعوت خواهد نمود.

شایان ذکر است که جشن گلریزان امسال در شهر سنندج در روز یکم خرداد ماه مصادف با ۱۶ رمضان راس ساعت ۳۰/۱۷ عصر در سینما بهمن سنندج برگزار می گردد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*