مدیرکل زندانهای کردستان: مرکز آموزش فنی و حرفه ای زندان مرکزی سنندج تا پایان ماه مبارک رمضان به بهره برداری خواهد رسید

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای این استان از فعالیت های عمرانی زندان مرکزی سنندج بازدید نمود.
وی در این بازدید روند پیشرفت پروژه های ساخت مرکز مستقل آموزش فنی و حرفه ای و همچنین مجموعه فرهنگی آموزشی این زندان را مورد ارزیابی قرار داده و ضمن ابراز خرسندی از روند پیشرفت، اعلام داشت که این مرکز تا پایان ماه مبارک رمضان به بهره برداری خواهد رسید.
مدیرکل زندانهای کردستان با بیان این مطلب که با ساخت مرکز آموزش فنی و حرفه ای زندان سنندج، کمیت و کیفیت فعالیت های مهارت آموزی به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت گفت: این مجموعه مشتمل بر کارگاه های مکانیک خودرو، تعمیر لوازم خانگی، برق ساختمان، معرق کاری، رایانه، تاسیسات و … می باشد که تجهیز آن با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان صورت می گیرد.
ابراهیمی با تاکید بر این موضوع که همزمان با بهره برداری از مرکز آموزش فنی و حرفه ای از مجموعه فرهنگی و آموزشی زندان سنندج نیز بهره برداری خواهد شد اظهار داشت: این مرکز شامل صدا و سیمای زندان، کتابخانه ی مجهز با ظرفیت بیش از ۱۵۰۰۰ جلد کتاب و مکانی مناسب جهت مطالعه، نمازخانه وکلاس های آموزشی می باشد.
مدیرکل زندانهای کردستان فضای کافی و مناسب در زندانها را لازمه اجرای دقیق فعالیت های اصلاحی و تربیتی در این مراکز قلمداد نمود در این باره گفت: اگر چنانچه فضای کافی و امکانات مناسب در اختیار زندانها قرار گیرد این مراکز خواهند توانست در دست یابی به رسالت خود که همان بازاجتماعی نمودن افراد بزهکار و کمک به بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه است موفق عمل نمایند.
وی همچنین حمایت مسئولین و دست اندرکاران از زندانیان، پس از آزادی از زندان را بسیار مهم تلقی نمود و خاطرنشان کرد: خوشبختانه در زندانهای استان از حداقل امکانات در جهت اصلاح و تربیت مددجویان استفاده می شود و با ارائه برنامه های آموزشی هدفمند به نحوی آنان را برای حضوری شرافتمندانه در جامعه آماده می سازند اما در آن سوی قضیه نیز بایستی به این موضوع مهم توجه داشت که چنانچه این افراد پس از آزادی از زندان مورد بی مهری جامعه و مسئولین قرار گیرند ممکن است مجددا زمنیه های ارتکاب جرم در آنان به وجود آمده و روانه زندان شوند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*