مدیرکل زندانهای کردستان: قرآن محوری یک اولویت مهم و اساسی در امور فرهنگی زندانهاست

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان فتحی مدیرکل زندانهای این استان در معیت رئیس اداره حفاظت اطلاعات و همچنین رئیس مرکز امور اجتماعی و مراقبت پس از خروج از زندان قروه بازدید نمودند.

فتحی در این بازدید ضمن دیدار با مددجویان، از تمامی قسمت های این مجموعه اصلاحی و تربیتی از جمله خوابگاه ها، مراکز اشتغال و حرفه آموزی، اماکن فرهنگی و تربیتی و … بازدید نمود.   

مدیرکل زندانهای کردستان در پایان بازدید خود ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته در گسترش فعالیت های قرآنی در بین مددجویان گفت: پناه بردن به قرآن کریم و آیات راهگشای آن همواره انسان را در مسیر موفقیت و تعالی قرار می دهد که در این راستا مددجویان نیز باید با حضور در برنامه های قرآنی و مذهبی که توسط مربیان مجرب برگزار می گردد  آینده ای روشن را با توکل بر خداوند متعال برای خود رقم بزنند.

وی آرامش و سلامت حاکم بر زندانهای استان را زمینه ساز حضور گرم مددجویان در برنامه های دینی و قرآنی دانست افزود: با ورود فرد به زندان وی به طور موقت از محیط خارج از زندان دور می شود لذا آنان می توانند از این فرصت استثنایی یا همان توفیق اجباری نهایت استفاده را برده و با تفکر درباره گذشته خویش و حضور در برنامه های دینی و مذهبی و استفاده از امکانات موجود، درصدد جبران لغزش های زندگی برآمده و به این ترتیب خود را برای حضوری سعادتمندانه در جامعه آماده نمایند.

این مقام مسئول قرآن محوری را بعنوان یک اولویت مهم و اساسی در امور فرهنگی زندانهای استان دانست اظهار داشت: انس با قرآن و حرکت در صراط مستقیم الهی انسان را به خود باوری و تزکیه نفس می رساند که این همان اصل مهم و والای زندانبانی اسلامی به نام اصلاح و تربیت است که زندانبانان استان نیز با سرلوحه قرار دادن این اصل تمام توان خود را جهت تحقق زندانبانی انسانی و اسلامی در کردستان به کار بسته اند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*