SONY DSC

مدیرکل زندانهای کردستان: فرزندان زندانیان استان تحت پوشش خدمات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار خواهند گرفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای این استان در معیت احمدی مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان شهر سنندج با سهیلا شیخی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دیدار نمود.

در این دیدار، طرفین به بحث و تبادل نظر در خصوص راهکارهای مناسب جهت حضور فرزندان زندانیان استان در برنامه های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پرداختند و تصمیمات لازم نیز در این خصوص اتخاذ گردید.

اسحاق ابراهیمی در این دیدار حمایت از خانواده های زندانیان را یک اقدام پیشگیرانه مهم در راستای کاهش آسیب های اجتماعی دانست و در این خصوص گفت: آسیب هایی که از قبل در حبس قرار داشتن زندانیان، متوجه خانواده های آنان بالاخص فرزندانشان می شود بسیار بیشتر از مشکلاتی که شخص زندانی ممکن است با آن مواجه شود می باشد که این مهم اهمیت توجه به این خانواده های آسیب پذیر را دو چندان می نماید.

مدیرکل زندانهای کردستان انجمن های حمایت زندانیان را متولی اصلی کمک به خانواده های زندانیان نیازمند در استان اعلام نمود و اظهار داشت: در حال حاضر ۹ انجمن حمایت زندانیان در سطح استان خدمات متنوع از جمله مستمری ماهیانه، کمک هزینه تحصیلی، سبد کالا، خدمات آموزشی و فرهنگی، تهیه کالاهای اساسی زندگی و … را به خانواده های زندانیان نیازمند ارائه می دهند.

ابراهیمی با اشاره به این موضوع که تا پایان سال ۱۳۹۷ بیش از ۱۲۸۰ خانواده با جمعیت ۳۸۶۰  نفر تحت پوشش انجمن های حمایت زندانیان استان قرار گرفتند گفت:‌ انجمن های حمایت زندانیان در حد توان خود این خانواده ها را در به حداقل رساندن مشکلاتشان یاری می دهند اما از آنجائیکه سلامت اجتماعی در گرو حضور و حمایت تمامی دستگاه ها و اقشار مختلف جامعه می باشد لذا امیدواریم کانون پرورش فکری کودکان نیز بتواند با حضور خود در کنار خانواده های زندانیان تاثیر بسزایی در بهبود سلامت اجتماعی داشته باشد.

شیخی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان نیز با بیان اینکه این کانون در تمامی شهرستان های سطح استان فعالیت می نماید گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این آمادگی را دارد تا تمامی خدمات فرهنگی، هنری و آموزشی که به کودکان و نوجوانان سطح استان ارائه می دهد را به صورت رایگان و در موارد خاص با حداقل هزینه به فرزندان زندانیان استان به عنوان عضوی از جامعه ارائه نماید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*