مدیرکل زندانهای کردستان: زندان ها می توانند به یک مرکز جهت استعدادیابی افراد تبدیل شوند

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانها در معیت دکتر احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان با هدف بررسی روند پیشرفت احداث ساختمان مرکز آموزش فنی و حرفه ای زندان مرکزی سنندج از این مجموعه بازدید نمودند.

در این بازدید از قسمت های مختلف ساختمان در دست احداث مرکز آموزش فنی و حرفه ای زندان سنندج بازدید و تدابیر لازم جهت تجهیز و راه اندازی هرچه سریعتر آن صورت گرفت.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در حاشیه این بازدید ضمن ابراز خرسندی از روند پیشرفت مراحل ساخت مرکز آموزش فنی و حرفه ای زندان مرکزی سنندج گفت: این مرکز مشتمل بر کارگاه های مجهز در رشته های مختلف از جمله تعمیر و نگهداری اتومبیل، تاسیسات ساختمان، چوب و صنایع وابسته، رایانه، برق ساختمان و … می باشد.

مدیرکل زندانهای کردستان با تاکید بر این موضوع که مهارت هایی که در مرکز آموزش فنی و حرفه ای زندان مرکزی سنندج به زندانیان آموزش داده می شود بر اساس نیاز بازار کار خواهد بود اظهار داشت: با توجه به برگزاری جلسات متعدد کارشناسی، شرایط به گونه ای فراهم شده است تا زندانیان با شرکت در دوره های مهارتی بتوانند پس از آزادی از زندان برای خود کسب و کار ایجاد نموده و روزی حلال کسب نمایند.

ابراهیمی با بیان این مطلب که زندانها در صورت فراهم شدن امکانات و شرایط مناسب می توانند به مراکزی جهت استعدادیابی افراد تبدیل شوند خاطرنشان کرد: کشف نشدن استعداد افراد در جامعه و قرار نگرفتن آنان در مسیر صحیح زندگی، به نوبه خود می تواند یکی از دلایل گسترش آسیب و بزهکاری در جامعه باشد که در این راستا مسئولین زندانهای استان با درک صحیح از این مهم سعی نموده اند تا ضمن گسترش برنامه های آموزشی در حوزه های مهارت آموزی و … بتوانند استعدادیابی در مددجویان را به نحو صحیح انجام داده تا از این طریق آنان را جهت حضوری مفید و سعادتمندانه در جامعه آماده نمایند.

دکتر احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان نیز ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته در جهت احداث مکانی مناسب جهت توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در زندان سنندج گفت: ساخت اینچنین مرکز آموزش فنی و حرفه ای در مجموعه ای همچون زندان در نوع خود کم نظیر است که این موضوع حاکی از توجه مسئولین زندانهای استان به مقوله توسعه فعالیت های مهارت آموزی درمیان زندانیان می باشد.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان با اشاره به این موضوع که ظرفیت های بسیار خوبی در زندان مرکزی سنندج جهت گسترش آموزش های فنی و حرفه ای فراهم شده است افزود: خوشبختانه در زندان سنندج با توجه به اطلاع رسانی دقیق و فرهنگ سازی صورت گرفته، مددجویان با ضرورت و اهمیت یادگیری مهارت های فنی و حرفه ای آشنایی پیدا کرده که این مهم موجبات ایجاد انگیزه ی وافر در آنان جهت حضوری فعال و موثر در کلاس های مهارت آموزی را فراهم نموده است.

دکتر احمدی همچنین از پیش بینی های صورت گرفته جهت تجهیز کارگاه های مرکز آموزش فنی و حرفه ای زندان مرکزی سنندج خبر داد و بیان نمود: با توجه به اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای در زندان، لذا اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان نیز از تمام ظرفیت ها به بهترین نحوه ممکن در جهت تجهیز کارگاه های حرفه آموزی زندان سنندج استفاده خواهد نمود تا به این ترتیب شاهد بهره برداری از یکی از بهترین مراکز آموزش فنی و حرفه ای در استان باشیم.

شایان ذکر است که مرکز مستقل آموزش فنی و حرفه ای زندان مرکزی سنندج در روزهای آتی افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*