مدیرکل زندانهای کردستان: زندانهای استان در امور مالی و اداری بر مدار قانون حرکت می کنند

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای این استان با جعفری مدیرکل دیوان محاسبات دیدار نمود.

در این دیدار طرفین به بحث و گفتگو پیرامون مسائل مالی، راهکارهای کاهش هزینه ها، بهبود روند هزینه کرد اعتبارات و … پرداختند.

ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در این دیدار، توجه و دقت در مسائل مالی در هر مجموعه ای را ضروری دانست و گفت: مسائل حوزه مالی، جزئی از حساس ترین موضوعات در این مجموعه ها می باشد چراکه در صورت هرگونه کم توجهی در این خصوص، مدیر آن مجموعه بایستی شرعا و قانونا پاسخگو باشد.

مدیرکل زندانهای کردستان حمایت از زندانها در تخصیص اعتبارات را ضروری دانست و بیان داشت: مراکز اصلاحی و تربیتی با توجه به اینکه رسالت بسیار حساس و خطیر اصلاح و تربیت و کمک به بازاجتماعی نمودن افراد بزهکار در جامعه را عهده دار می باشند، هرگونه تلاش و هزینه در این راستا نتیجه اش به کل جامعه بازخواهد گشت.

ابراهیمی فرسوده بودن بافت زندانها را یکی از مهمترین مشکلات این مراکز دانست و خاطر نشان کرد: زندانهای استان با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند که از آن جمله می توان به قدمت بالای آنها (۴۰ الی ۵۰ سال) اشاره نمود اما آنچه که حائز اهمیت بوده این است که علیرغم کاستی های موجود خوشبختانه طی سال های گذشته شاهد هیچگونه خلا امنیتی در زندانهای استان نبوده ایم.

وی نمایندگان دیوان محاسبات در ادارات را مشاورانی خوب در حوزه مالی برای مدیران دانست و اظهار نمود: نظارت مستمر دیوان محاسبات بر دستگاه های دولتی باعث خواهد شد تا اعتبارات به درستی و به بهترین شیوه ممکن هزینه شود.

مدیرکل زندانهای کردستان در ادامه سخنان خود با تاکید بر این موضوع که زندانهای استان در امور مالی و اداری بر مدار قانون حرکت می کنند افزود: پایبند بودن به قانون بالاخص در امور مالی و اداری یکی از الزامات در تمامی مراکز خصوصا مراکز دولتی می باشد که خوشبختانه در زندانهای استان به قانون مداری و رعایت قوانین و مقررات توجه جدی می شود.

جعفری مدیرکل دیوان محاسبات نیز با اشاره به نقش خطیر زندانها در گسترش امنیت و آرامش در جامعه گفت: از آنجائیکه زندانها با افراد آسیب پذیر جامعه مواجه هستند و رسالت آنها نیز در راستای حمایت و کمک به بازگشت شرافتمندانه این قشر به جامعه می باشد، لذا دیوان محاسبات نیز از هرگونه حمایتی در دست یابی هرچه بهتر این مجموعه به رسالت خود دریغ نخواهد کرد.

مدیرکل دیوان محاسبات مقید به قانون بودن را یکی از ویژگی های مدیران در جامعه اسلامی قلمداد نمود و بیان داشت: کمک به اعتلا و پیشرفت نظام مقدس اسلامی و همچنین خدمت به مردم، از اهداف مشترک همه دستگاه های اجرایی در کشور می باشد و در این خصوص تمامی مدیران می بایست با پایبند بودن به قانون در نیل به این اهداف مشترک تلاش نمایند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*