مدیرکل زندانهای کردستان در دیدار با معاون استاندار: زندانها نیازمند توجه بیشتر مسئولین در استان می باشند

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان فتحی مدیرکل زندانهای این استان با جعفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان دیدار نمود.

در این دیدار ضمن بررسی روند ارائه خدمات به زندانیان و خانواده های آنان، وضعیت مراکز اصلاحی و تربیتی استان در حوزه های مختلف از جمله امکانات، تجهیزات و منابع انسانی نیز مورد بررسی قرار گرفت.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان در این جلسه، زندانها را از مراکز مهم و حساس در کشور دانست و گفت: زندان محل نگهداری افرادی است که جامعه حاضر به پذیرششان نبوده و در این راستا آنان را جهت بازاجتماعی نمودن به زندانها تحویل داده اند.

فتحی به سرانجام رساندن این رسالت خطیر یعنی اصلاح و تربیت زندانیان را کاری بسیار دشوار دانست و گفت: در صورتیکه زندانها رسالت خود را به درستی انجام دهند به نوعی می توان گفت که بسیاری از آسیب ها نیز در جامعه کاهش خواهد یافت اما از سوی دیگر باید دانست که  اجرای دقیق این رسالت حساس، امکانات و نیروهای انسانی متناسب را نیز می طلبد.

مدیرکل زندانهای کردستان توجه بیشتر مسئولین به زندانها را در استان، ضروری قلمداد نمود و خاطرنشان کرد: حساسیت ها و دشواری های شغل زندانبانی بر کسی پوشیده نیست و مسئولین و دست اندرکاران استان نیز با درک صحیح از این مهم همواره موجبات دلگرمی زندانبانان را فراهم نموده اند اما پیشبرد هرچه بهتر سیاست های زندانبانی اسلامی، توجه بیش از پیش مسئولین  در استان را می طلبد.

فتحی توانمندسازی شغلی زندانیان را راهکاری مناسب در جهت پیشگیری از بازگشت مجدد زندانیان به چرخه جرم دانست و اظهار داشت: در سال ۹۸ تعداد زیادی از زندانیان با شرکت در کلاس هایی که از سوی  اداره کل فنی و حرفه ای، جهاد دانشگاهی و صنایع دستی برگزار گردید دارای مهارت شده و موفق به دریافت بیش از ۴۳۰۰  گواهینامه معتبر مهارت از این مراکز شدند که امیدورایم امسال نیز با حمایت مسئولین این روند ادامه داشته باشد.

فتحی با تاکید بر این موضوع که با ورود هر فرد به زندان خانواده وی نیز به نحوی با مشکلات ناشی از نبود سرپرست خانواده دست و پنجه نرم می نمایند گفت: در حال حاضر ۹ انجمن حمایت زندانیان در استان حدود ۱۰۲۰ خانواده را تحت پوشش خود قرار داده اند اما کمک های خیرین و درآمد محدود انجمن ها، جوابگوی نیازهای این خانواده های آسیب پذیر نبوده و بایستی مسئولین در این خصوص نیز ورود پیدا کرده تا مانع از گسترش آسیب در میان این خانواده ها شوند.

این مقام مسئول کمبود نیروی انسانی و فرسوده بودن بافت اکثر زندانهای استان را  یکی دیگر از مشکلات مراکز اصلاحی و تربیتی در کردستان دانست و اظهار داشت: علیرغم مشکلات و دشواری هایی که زندانبان به دلیل کمبود نیرو با آن مواجه هستند اما سنگربانان عرصه اصلاح و تربیت در استان با بینش صحیح نسبت به رسالت شغلی خود و اینکه اجر و پاداش خدمت به زندانیان و خانواده های آنان نزد خداوند متعال محفوظ می باشد، سختی ها را تحمل نموده و به نحوی کمبود ها و مشکلات را به فرصت تبدیل کرده اند.  

   جعفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان نیز ضمن تقدیر و تشکر اقدامات صورت گرفته در زندانهای استان گفت: مجموعه استانداری کردستان نیز تمام تلاش خود را در جهت رفع مشکلات زندانها و نیل به اهداف زندابنانی اسلامی که همان بازگشت سعادتمندانه زندانیان به آغوش گرم خانواده هایشان می باشد به کار خواهد گرفت.

جعفری اشتغال و درآمد پایدار را راهکاری مناسب برای پیشگیری از وقوع جرم در جامعه دانست و گفت: آمارها حاکی از آن است که در زندانها اقدامات مثبتی در جهت مهارت آموزی زندانیان صورت گرفته است اما بایستی این موضوع در میان خانواده های آنان که اکثرا از اقشار آسیب پذیر جامعه می باشند نیز توسعه یابد چراکه در غیر این صورت ممکن است که این خانواده ها نیز در آینده وارد چرخه جرم شوند.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان در ادامه با اشاره به دشواری های شغل زندانبانی گفت: کارکنان زندان رسالتی مهم، حساس و در عین حال دشواری را بر عهده دارند که برای آنان از خداوند متعال آرزوی موفقیت را در مسیر دستیابی به اهداف سازمانی خود خواهانیم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*