مدیرکل زندانهای کردستان در دیدار با فرماندار بیجار: اختصاص بودجه کافی به زندانها کاهش و پیشگیری از آسیب در جامعه را به دنبال خواهد داشت

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان فتحی مدیرکل زندانهای این استان با ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار دیدار نمود.

در این دیدار ضمن بررسی مشکلات زندان بیجار، راهکارهای مناسب جهت رفع مشکلات و پیشبرد اهداف زندانبانی اسلامی به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان در دیدار خود با فرماندار بیجار، انتقال زندان این شهرستان به خارج از شهر را ضروری قلمداد نمود و گفت: بر اساس قانون، زندانهایی که در داخل شهر قرار گرفته بایستی در اسرع وقت به خارج از شهرها انتقال یابند که زندانهای بیجار، بانه و همچنین مرکزی سنندج در اولویت ما قرار گرفته اند.

مدیرکل زندانهای کردستان با اشاره به قدمت بالا و فرسوده بودن بافت زندان بیجار بیان نمود: زندانها بر اساس رسالتی که عهده دار می باشند بایستی زندانیان را در مدت زمان تحمل حبس برای حضوری سعادتمندانه در جامعه آماده نمایند که این مهم زمانی محقق خواهد شد که فضای مناسب و کافی در اختیار زندانبانان قرار داشته باشد.

این مقام مسئول در قسمتی دیگر از سخنان خود به مشکلات پیش روی خانواده های زندانیان نیز اشاره نمود و گفت: متاسفانه بیشترین آسیب مجازات حبس متوجه خانواده های زندانیان می گردد چراکه آنان علاوه بر اینکه برای مدتی سرپرست خانواده را در کنار خود نخواهند دید، در بسیاری از موارد نیز با مشکلات عدیده اقتصادی نیز مواجه می شوند که این موارد همگی زمینه گسترش آسیب در میان این افراد آسیب پذیر را دوچندان می نماید لذا می طلبد مسئولین شهرستان بالاخص فرماندار و دادستان محترم و همچینن خیرین گرامی در این خصوص مساعدت بیشتری به عمل آورند.

فتحی در پایان سخنان خود، امنیت زندان را جدا از امنیت شهرستان ندانست و بلکه مکمل یکدیگر قلمداد نمود و خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حال حاضر اقدامات قابل توجهی در جهت ارتقاء ضریب امنیتی زندانها در استان صورت گرفته است اما در این خصوص می طلبد مسئولین اجرایی و قضائی در شهرستان ها بیش از پیش زندانها در این خصوص یاری دهند.

ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار نیز با اشاره به این موضوع که دشواری های شغل زندانبانی بر کسی پوشیده نیست بیان داشت: حوزه فرمانداری در شهرستان بیجار همواره تلاش خود را در جهت رفع مشکلات زندان به کار گرفته است و امیدواریم در آینده نیز بتوانیم این مجموعه را در دستیابی به اهداف انسان دوستانه اش که همان اصلاح و تربیت افراد بزهکار در جامعه می باشد یاری دهیم.

ورمقانی همچنین با اعلام حمایت از انتقال زندان بیجار به خارج شهر گرفت: فرمانداری بیجار  با توجه به تاثیرات مثبت انتقال زندان به خارج از شهر از جمله زیباتر شدن چهره شهر، همکاری های لازم را جهت اجرایی نمودن این طرح خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*