مدیرکل زندانهای کردستان در دیدار با فرماندار قروه: امکانات و نیروی انسانی کافی، لازمه دست یابی به رسالت زندانبانی اسلامی می باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان فتحی مدیرکل زندانهای این استان با الماسی فرماندار شهرستان قروه دیدار نمود.

در این دیدار وضعیت زندان قروه در حوزه های مختلف مورد بررسی قرار گرفته و برنامه ریزی های لازم در جهت رفع کمبود ها و همچنین ارتقا سطح کمی و کیفی فعالیت های اصلاحی و تربیتی صورت گرفت.

مدیرکل زندانهای کردستان در این دیدار با اشاره به حساسیت ها و دشوارهای های شغل زندانبانی گفت: زندان محلی برای نگهداری افراد در معرض آسیب  جامعه است لذا در این راستا مشارکت وهم افزایی دستگاهها ونهادهای ذیربط بالاخص فرمانداری ها، لازمه پیشبرد سیاست های نظام زندانبانی به ویژه در حوزه اصلاح وتربیت است.

فتحی با بیان اینکه محیط زندان  برای آن دسته از محکومانی که ناگزیر از حبس هستند، باید طوری باشد که امکان بازگشت شرافتمندانه آنان به آغوش جامعه فراهم شود، خاطرنشان کرد: زندان باید به یک آموزشگاه تبدیل شود و با به کارگیری تخصص و اعتبار لازم، اقدامات موثر در حوزه آموزش های فرهنگی، مذهبی و خصوصا حرفه‌آموزی زندانیان صورت پذیرد زیرابخش عمده‌ای از زندانیان محکومانی هستند که به علت بیکاری و فقر مالی مرتکب جرم شده‌اند.

مدیرکل زندانهای کردستان ضمن دعوت از فرماندار قروه برای بازدید از زندان بیان نمود: زندانبانان با حداقل امکانات و نیروی انسانی و البته با عزم و اعتقادی راسخ نسبت به رسالت شغلی خود، دشواری ها را کنار زده و زندانها را به بهترین شیوه ممکن اداره می کنند.

فتحی این عضو شورای قضائی استان در پایان سخنان خود خواستار همیاری و همکاری مسئولین دستگاههای اجرایی قروه با زندان این شهرستان شد و گفت: ارتقاء امنیت زندانها در گروه تامین امکانات و صرف هزینه های لازم در این راستا می باشد که امیدواریم در سال ۱۳۹۹ شاهد تحقق این مهم باشیم.

الماسی فرماندار قروه نیز با اشاره به اهمیت و دشواری هایی که زندانبانان در طول مدت خدمت با آن مواجه هستند بیان داشت: خوشبختانه مسئولین شهرستان قروه با دیدگاه مناسبی که نسبت به مسائل اجتماعی دارند و همچنین از آنجائیکه رسالت شغل زندانبانی نیز در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی می باشد لذا تمام توان خود را در جهت تامین اعتبارات لازم برای مجموعه زندان به کار خواهیم گرفت.

الماسی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از رئیس و کارکنان زندان قروه افزود: خوشبختانه در شهرستان قروه هم افزایی و همدلی خوبی میان مسئولین وجود دارد و امیدواریم با استفاده از این موضوع بتوانیم زندان را نیز در نیل به رسالت خود به بهترین نحوه ممکن یاری دهیم.

شایان ذکر است فرماندار قروه در دیدار با مدیرکل زندانهای استان، قول مساعد جهت تامین تجهیزات و نیازمندهای اساسی زندان قروه را داد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*