مدیرکل زندانهای کردستان در دیدار با فرماندار سنندج: آزادی بیش از ۳۰۰۰ زندانی جرائم غیرعمد توسط ستاد دیه کردستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان در آستانه برگزاری جشن آزادساری زندانیان جرائم غیرعمد، اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای استان در جمع فرماندار و روسای اصناف و اتحادیه های مختلف شهر سنندج حضور یافت و ضمن ارائه گزارشی از عملکرد ستاد دیه در سال گذشته، حضور اصناف و بازاریان در جشن گلریزان را زینت بخش این محفل معنوی دانست.

مدیرکل زندانهای کردستان در جمع روسای اصناف سنندج ضمن تقدیر و تشکر از حمایت بازاریان از زندانیان جرائم غیرعمد استان گفت: در جشن گلریزان سال گذشته اصناف و بازاریان حمایت های بسیاری خوبی را داشتند و این حمایت ها زمینه آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد در استان را فراهم نمود.

ابراهیمی، شهید اسدالله لاجوردی رئیس سازمان زنداهای وقت را بنیانگذار ستاد دیه در سال ۱۳۶۰ در کشور دانست و اظهار داشت: در استان کردستان نیز در سال ۱۳۸۰ و با همت جمعی از مسئولین و خیرین استان، ستاد دیه کار خود را آغاز نمود و از آن زمان تا کنون این ستاد در کردستان بیش از ۳۰۰۰ زندانی جرائم غیرعمد را از زندان آزاد نموده است.

نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه کردستان عملکرد این ستاد مردمی در استان و در سال ۱۳۹۷ را بیش از ۱۶ میلیارد تومان اعلام نمود و افزود: با این مبلغ که شامل کمک های بلاعوض ستاد دیه، وام بانک های عامل، گذشت شکات و … بوده است در سال گذشته ۲۰۱ زندانی جرائم غیرعمد آزاد که ۱۹۵ نفر از آنان مرد و ۶ نفر دیگر زن بودند.

محمدابراهیم زارعی فرماندار شهرستان سنندج نیز ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه، حضور دلسوزانه اصناف شهر سنندج در امور خیرخواهانه در استان و حتی کشور را قابل توجه دانست و گفت: خوشبختانه بازاریان سنندج همواره حضور پر رنگی از خود در امور خداپسندانه نشان داده اند که قطعا در جشن گلریزان وکمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد نیز این حضور را به تماشا خواهیم نشست.

فرماندار سنندج همت کردستانی ها در امور خیرخواهانه را مثال زدنی دانست و بیان نمود:  بسیاری از زندانیان جرائم غیرعمد افرادی هستند که ناخواسته و صرفا به دلیل مشکلات و نوسانات اقتصادی که دامنگیر کل جامعه شده است روانه زندان شده اند و قطعا در این راستا بازاریان با بینش و درک عمیقی که از این موضوع دارند تمام تلاش خود را در راستای کمک به آزادی این افراد از زندان انجام خواهند داد .

شایان ذکر است که در پایان این مراسم تمامی روسای اتحادیه ها و اصناف مختلف شهر سنندج آمادگی خود را جهت حضور در جشن گلریزان اعلام نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*