مدیرکل زندانهای کردستان در دیدار با رئیس دادگستری و دادستان مریوان: کاهش جمعیت کیفری زندانها، توسعه کمی و کیفی خدمات به مددجویان را در پی دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان فتحی مدیرکل زندانهای این استان با اکبری رئیس دادگستری و همچنین علیزاده دادستان شهرستان مریوان دیدار نمود.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان در این دیدار با ارائه گزارشی مختصر از خدمات ارائه شده به مددجویان در طول مدت حبس گفت: خوشبختانه طی چند سال گذشته در قوه قضائیه توجه ویژه ای به مقوله کاهش جمعیت کیفری زندانها شده است و امیدواریم با کاهش تعداد زندانیان، فعالیت های اصلاحی و تربیتی را با کمیت و کیفیتی بیش از پیش اجرایی نماییم.

مدیرکل زندانهای کردستان با تقدیر و تشکر از حضور مستمر مسئولین قضائی و قضات شهرستان مریوان در زندان این شهر گفت: قضات و مسئولین قضائی شهرستان مریوان با حضور مستمر خود در زندان و رسیدگی به مشکلات قضائی زندانیان، زمنیه نیل به سیاست های قوه قضائیه در مسیر کاهش جمعیت کیفری زندانها را فراهم نموده اند.

اکبری رئیس دادگستری مریوان نیز با اشاره به اقدامات بسیار خوب مسئولین زندان مریوان در مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: خوشبختانه از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور، شاهد تلاش شبانه روزی مسئولین زندان در جهت پیشگیری از شیوع این ویروس خطرناک در زندان می باشیم که تاکنون این زحمات نفس گیر موثر واقع شده و سلامت زندانیان را در مریوان تضمین نموده است.

رئیس دادگستری مریوان همچنین با تاکید بر این موضوع که حوزه دادگستری و دادسرای مریوان هموراه بر حرکت در مسیر سیاست های ریاست محترم قوه قضائیه تاکید دارد گفت: در شهرستان مریوان تعامل هدفمند و بسیار خوبی میان زندان، دادگستری و دادسرا وجود دارد که این مهم زمینه نیل به «حبس زدایی» که از سیاست های حال حاضر قوه قضائیه می باشد را فراهم نموده است.

علیزاده دادستان شهرستان مریوان نیز که در این جلسه حضور داشت با اشاره به این موضوع که دستورالعمل های حوزه کاهش جمعیت کیفری در شهرستان مریوان در حال اجرا می باشد افزود: امیدواریم با اجرای دقیق این دستورالعمل ها شاهد به حداقل رسیدن تعداد زندانیان در مریوان باشیم.

دادستان مریوان امنیت زندان را جدا از امنیت جامعه ندانست و گفت: حوزه دادستانی مریوان تمام تلاش خود را جهت ارتقاء امنیت زندان به کار خواهد گرفت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*