مدیرکل زندانهای کردستان در دیدار با رئیس دادگستری و دادستان قروه: کاهش و کنترل جمعیت کیفری یک ضرورت در زندانها می باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان فتحی مدیرکل زندانهای این استان در ادامه سفر خود به شهرستان قروه که رئیس اداره فرهنگی و تربیتی و همچنین فرمانده یگان حفاظت زندانهای استان نیز وی را همراهی می نمودند با رئیس دادگستری و دادستان این شهر دیدار نمود.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان در ابتدای دیدار خود با مسئولین ارشد قضائی قروه، از فراهم بودن تمهیدات مناسب برای بازگشت زندانیان از مرخصی ایام عید نوروز خبر داد و گفت: خوشبختانه در این ایام بیش از ۵۵ درصد از محکومین زندانهای استان به مرخصی اعزام شدند که طی روزهای گذشته با هماهنگی های به عمل آمده با دادستان مرکز استان و همچنین معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، تدابیر بهداشتی و درمانی لازم جهت بازگشت زندانیان از مرخصی با توجه به شیوع ویروس کرونا، صورت گرفته است.

فتحی کاهش و کنترل جمعیت کیفری را یک ضرورت و اولویت در زندانها دانست و اظهار داشت: خوشبختانه روسای زندانهای استان همواره به دستورالعمل ها و بخشنامه های حوزه کاهش جمعیت کیفری به طور ویژه توجه نموده و با بسیج تمام قوا و امکانت، تلاش خود جهت اجرای این دستورالعمل ها و به حداقل رساندن جمعیت زندان به کار می گیرند چراکه بر این باوریم زمانی خواهیم توانست رسالت خطیر سازمان زندانها که همان بازاجتماعی نمودن زندانیان است را بهترین شیوه ممکن اجرایی کنیم که جمعیت زندانیان نیز در توازن با امکانات و نیروی انسانی موجود باشد.

مدیرکل زندانهای کردستان در قسمتی دیگر از سخنان خود، حضور مستمر قضات و مسئولین قضائی قروه در زندان و دیدار با مددجویان را قابل تقدیر دانست و خاطرنشان کرد: خوشبختانه در استان کردستان شاهد تعامل بسیاری خوبی میان زندانها و دادگستری ها می باشیم و این موضوع ضمن اینکه مشکلات قضائی مددجویان را به حداقل ممکن می رساند از سوی دیگر موجبات نیل به منویات مقام مقام رهبری (مدظله العالی) و همچنین تاکیدات ریاست محترم قوه قضائیه به مقوله کاهش جمعیت کیفری را فراهم می نماید.

ملکی رئیس دادگستری قروه نیز کاهش و کنترل هدفمند جمعیت کیفری را یکی از اولویت های قوه قضائیه دانست و گفت:  رفع مشکل زندانها و کاهش جمعیت کیفری  از منویات مقام معظم رهبری است و اراده نظام اسلامی هم بر کاهش تعداد زندانیان است و استفاده از مجازات های جایگزین حبس می باشد.

رئیس دادگستری قروه همچنین افزود: تلاش بر این است که از مجازات زندان کمتر و البته بعنوان مجازاتی قاطع برای مجرمین و تبهکاران خشن و نافیان امنیت مردم استفاده شود.

حاجی نصیری دادستان قروه نیز که در این جلسه حضور داشت با تاکید براین موضوع که اقدامت خوبی در جهت کاهش جمعیت کیفری در شهر قروه صورت گرفته گفت: امیدواریم با همکاری زندان و با اجرایی شدن هرچه بهتر بخشنامه های کاهش جمعیت کیفری بتوانیم شاهد عملکرد خوبی در این حوزه و در شهرستان قروه باشیم.

همچنین مدیرکل زندانهای کردستان در پایان این دیدار، از زندان قروه نیز بازدید و با مددجویان و پرسنل این مرکز دیدار نمود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*