مدیرکل زندانهای کردستان در دیدار با رئیس پلیس آگاهی استان: همگرایی اجتماعی بسیاری از آسیب ها را در جامعه کاهش خواهد داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان سرهنگ فاتحی رئیس پلیس آگاهی کردستان با فتحی مدیرکل زندانهای این استان دیدار نمود.

در این دیدار ضمن بررسی روند همکاری های این دو مجموعه طی سال های گذشته، بر توسعه تعاملات دوسویه بالاخص در حوزه پیشگیری و آگاه سازی تاکید گردید.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان، حمایت از زندانیان آزاد شده را موجب کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی دانست و در این خصوص گفت: زندانیان در مدت زمانی که در زندان به سر می برند تحت آموزش های مختلف فرهنگی و تربیتی، حرفه آموزی، مهارت های اساسی زندگی و … قرار گرفته و به این ترتیب آمادگی های لازم را جهت حضوری سعادتمندانه در جامعه به دست می آورند اما متاسفانه در بسیاری از مواقع پس از آزادی از زندان مورد پذیرش جامعه قرار نمی گیرند و این موضوع موجبات بازگشت مجدد آنان به چرخه جرم را فراهم می نماید.

مدیرکل زندانهای کردستان با تاکید بر این موضوع که همگرایی اجتماعی می تواند راهگشای به حداقل رساندن آسیب های اجتماعی باشد اظهار داشت:  افسران باتجربه در پلیس های مختلف و تخصصی نیروی انتظامی اقدامات قابل تقدیری را در جهت ارتقاءسطح امنیت و سلامت اجتماعی به انجام رسانده اند اما رسیدن به حدی که شایسته نظام جمهوری اسلامی باشد، همگرایی و تعامل دستگاه های اجرایی و اقشار مختلف جامعه را می طلبد.

فاتحی رئیس پلیس آگاهی کردستان نیز با اشاره به این مطلب یکی از رسالت های مهم پلیس آگاهی ارتقاء امنیت در جامعه می باشد بیان نمود: پلیس آگاهی صرفا اقدام به شناسایی و دستگیری سارقان و هنجارشکنان جامعه نمی کند بلکه با فرهنگ سازی و ارائه آموزش های لازم برای اقشار مختلف جامعه، تلاش خود را در جهت پیشگیری از وقوع جرم و آگاه سازی جامعه نیز می نماید.

رئیس پلیس آگاهی کردستان افزود: خوشبختانه تعاملات سازنده ای از گذشته تا به حال میان زندانهای ها و پلیس آگاهی در استان وجود داشته است و امیدورایم با برنامه ریزی مدون شاهد گسترش این همکاری ها باشیم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*