مدیرکل زندانهای کردستان در جمع روسای زندانهای این استان: برنامه های تحولی قوه قضائیه با سرعت و دقت هرچه بیشتر در زندانها اجرایی گردد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان جلسه شورای اداری زندانهای این استان با حضور مدیرکل زندانها، معاونین، روسای زندانها و همچنین مسئولین ستاد اداره کل برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه هریک از روسای زندانها ضمن ارائه گزارشی از وضعیت موجود، به بیان مشکلات و کاستی ها پرداخته و در ادامه راهکارهای رفع مشکلات با حضور اعضای حاضر در جلسه به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان نیز در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های شبانه روزی و خستگی ناپذیر روسای زندانها، کارکنان و مسئولین ستاد اداره کل، خواستار تلاش در جهت اجرایی شدن هرچه سریعتر و البته با دقت برنامه های تحولی قوه قضائی در مراکز اصلاحی و تربیتی استان شد و در این خصوص گفت: باید دست در دست هم دهیم و با یک کار تیمی و روحیه ای جهادی بتوانیم در آینده تحولاتی عظیم را در مجموعه نظاره گر شویم.

مدیرکل زندانهای کردستان کمبود منابع انسانی و امکانات را از مهم ترین مشکلات حال حاضر زندانها دانست و اظهار داشت: مدیریت استفاده از منابع و امکانات یک هنر است و این هنر یک رئیس زندان است که بتواند در سخت ترین شرایط ممکن، زندان را مدیریت نماید.

فتحی خطاب به روسای زندانها، با اشاره قرار گرفتن در فصل اختصاص بودجه به ادارات و دستگاه های اجرایی در شهرستان ها گفت: زندانها رسالت بسیار دشوار و حساسی را عهده دار هستند و با سایر دستگاه های اجرایی تفاوت های اساسی دارند زیرا دشمنان نظام همواره زندانها را زیر نظر دارند و اگر چنانچه کوچکترین حادثه ای در زندان روی دهد علاوه بر اینکه امنیت جامعه تحت تاثیر قرار خواهد گرفت از سوی دیگر دشمنان قسم خوره نظام نیز بهره برداری خود را از این موضوع می برند، لذا در این راستا می طلبد روسای زندانها این حساسیت ها را به فرمانداران محترم در شهرستان ها تفهیم نمایند تا بودجه کافی جهت پیشبرد اهداف و رسالت زندانبانی اسلامی در استان به زندانها اختصاص داده شود.

مدیرکل زندانهای کردستان خواستار پیگیری قانون تسری فوق‌العاده خاص کارمندان سازمان زندانها از سوی روسای زندانها در شهرستان ها شد و گفت: سال های از تصویب این طرح گذشته و متاسفانه سازمان زندانها از این طرح بی بهره بوده و امیدواریم با پیگیری های روسای زندانها و رایزنی آنان با نمایندگان مجلس در آینده شاهد اجرای این قانون در میان کارکنان زحمتکش زندانها باشیم.

فتحی این عضو شورای قضائی استان توجه بیش از پیش به مقوله امنیت در زندانها را بسیار ضروری قلمداد نمود و خاطرنشان کرد: در زندانها افرادی نگهداری می شوند که به دلیل داشتن رفتارهای هنجارشکنانه، جامعه حاضر به پذیرششان نبوده و به حکم قانون آنها را جهت اصلاح و بازاجتماعی نمودن به زندانها تحویل داده اند لذا در این راستا روسای محترم زندانها باید به مسائل امنیتی در زندانها توجه بیشتری نمایند چراکه روی دادن کوچکترین شکست امنیتی، تمامی فعالیت ها را تحت الشعاع خود قرار می دهد.

وی در پایان سخنان خود خواستار اجرایی شدن هرچه دقیق تر و بهتر دستورالعمل ها و بخشنامه های صادره از قوه قضائیه در زندانهای استان شد و اظهار داشت: با توجه به اجرایی شدن «قانون کاهش مجازات حبس تعزیری» مصوب ۲۳/۲/۹۹ لذا امیدواریم روسای محترم زندانها با توجه ویژه به آن، موجبات کاهش جمعیت کیفری زندانها را در استان فراهم نمایند.

مدیرکل زندانهای کردستان در ادامه سخنان خود دقت هرچه بیشتر در اجرای دستورالعل ها و پروتکل های بهداشتی پیشگیری از ویروس کرونا در زندانها را ضروری قلمداد نمود و خاطرنشان کرد: امیدواریم در آینده نزدیک و با بهتر شدن اوضاع از حیث ویروس کرونا بتوانیم برخی فعالیت های اصلاحی و تربیتی از جمله اشتغال و حرفه آموزی، فرهنگی و تربیتی و … را البته با رعایت پروتکل های بهداشتی و اصل فاصله گذاری اجتماعی در زندانها آغاز نماییم.

لازم به ذکر است از نکات قابل توجه این جلسه از شورای اداری زندانهای کردستان می توان به حضور دکتر قادری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و همچنین سعیدی  معاون مرکز بهداشت شهرستان سنندج در اثنای این جلسه اشاره نمود.

دکتر قادری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز در جمع اعضای شورای اداری زندانهای استان اقدامات صورت گرفته در زندانها و در حوزه مبارزه با شیوع ویروس کرونا را قابل توجه و شایسته تقدیر دانست و گفت: خوشبختانه طی ماه های گذشته شاهد اقداماتی بدون حاشیه، دقیق و علمی در خصوص پیشگیری و بیماریابی ویروس کرونا از سوی مسئولین زندانهای استان بوده ایم که این مهم موجبات دلگرمی مسئولین حوزه بهداشت و درمان در استان را فراهم نموده است.

دکتر قادری در ادامه سخنان خود با ارائه گزارشی از روند درمان و شناسایی بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان بیان نمود: خوشبختانه استان کردستان در حال حاضر جزء ۱۰ استان برتر کشور در حوزه مبازره با ویروس کرونا می باشد که امیدوریم در آینده نزدیک و با رعایت دستورالعل های بهداشتی از سوی مسئولین و مردم بتوانیم میزان شیوع این ویروس منحوس را در استان کنترل نماییم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان همچنین از اعلام آمادگی آن دانشگاه جهت ارائه خدمات بهداشتی به زندانها بالاخص با اولویت پیشگیری از بیماری کوید ۱۹ خبر داد و بیان داشت: در همین راستا به شبکه های بهداشت نیز در سطح استان اعلام نموده ایم که با توجه به حساسیت های حاکم بر زندانها، همکاری ها و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی را به این مراکز همچون گذشته و چه بسا بیش از پیش داشته باشند.

سعیدی رئیس مرکز بهداشت شهرستان سنندج نیز که در این جلسه حضور داشت با تاکید بر این موضوع که آماده ارائه آموزش های لازم به کارکنان حوزه بهداشت و درمان زندانها می باشیم گفت: زندانیان به عنوان عضوی از جامعه همواره مورد توجه مسئولین بهداشتی و درمانی استان بوده اند و در این راستا و با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر جامعه این حمایت ها را توسعه خواهیم داد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*