مدیرکل زندانهای کردستان در بازدید از زندان بیجار: اخلاق مداری از خصوصیات بارز یک زندانبان موفق است

به گزارش روابط عمومی عمومی اداره کل زندانهای کردستان فتحی مدیرکل زندانهای این استان با هدف بررسی وضعیت زندانها در حوزه های مختلف، این بار از زندان بیجار بازدید نمود.

وی در این بازدید که در یک روز تعطیل و با همراهی معاون اداری و مالی و همچنین رئیس اداره فنی و عمرانی اداره کل صورت گرفت، با مددجویان دیدار و پس از بررسی مشکلاتشان، خواستار بررسی و رسیدگی هرچه سریعتر به مشکلات آنان شد.

در این بازدید همچنین تدابیر لازم جهت افزودن برجک نگهبانی به زندان و بازسازی و بهسازی قسمت هایی از زندان جهت اجرای هرچه بهتر فعالیت های اصلاحی و تربیتی صورت گرفت.

مدیرکل زندانهای کردستان در خلال بازدید خود از زندان بیجار زندانیان را یک امانت نزد زندانبانان دانست و در این خصوص گفت: کارکنان زندانها بایستی اخلاق مداری را محور فعالیت های خود در زندان قرار دهند زیرا در این صورت است که می توانند الگویی مناسب برا زندانیان بوده و آنان را برای بازگشت سعادتمندانه به جامعه آماده نمایند.

فتحی ایجاد تغییر نگرش در زندانیان را از اهداف زندانبانی اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: یکی از اهداف مهمی که در اجرای فعالیت های اصلاحی و تربیتی دنبال می شود، تغییر نگرش زندانیان و اصلاح باورهای اشتباهی  که در ذهن آنان رسوخ کرده است می باشد  و این امر با حفظ کرامت انسانی و رعایت اصول اخلاقی در برخورد با آنان محقق می گردد.

مدیرکل زندانهای کردستان افزایش دانش و اطلاعات شغلی زندانبانان در اجرای دقیق اصول زندانبانی را با اهمیت دانست و اظهار داشت:  با احساس مسئولیت و داشتن ابتکار عمل و کسب مهارت های لازم شغلی است که می توانیم خود را از روزمرگی این آفت بزرگ شغل زندانبانی بیرون آورده و شاهد ارتقاء نظام زندانبانی اسلامی در استان باشیم.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*