مدیرکل زندانهای کردستان: خانواده های زندانیان تحت آموزش هایی با محوریت کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی قرار خواهند گرفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و همچنین در چهارچوب سیاست ها و خط مشی های شورای اجتماعی وزارت کشور و به منظور اجرای برنامه های فوق العاده برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در میان خانواده های زندانیان، جلسه ای با حضور فتحی مدیرکل زندانهای کردستان و همچنین قدسی مدیرکل امور اجتماعی استانداری برگزار گردید.

در این جلسه راهکارهای برگزاری هرچه بهتر دوره های آموزشی با محوریت کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی برای خانواده های زندانیان، به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان در این خصوص گفت: در این دوره های آموزشی که در اجرای تفاهم نامه به عمل آمده میان سازمان امور اجتماعی وزارت کشور و سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی برگزار می گردد، مباحثی در خصوص مهارت های اخلاقی و زندگی با هدف پیشگیری از مفاسد اخلاقی و عدم مواجه شدن خانواده های زندانیان با آسیب های اجتماعی در غیاب سرپرست خانواده مطرح می گردد تا انشاء الله با اجرای آن شاهد کاهش و کنترل آسیب ها اجتماعی در میان خانواده های زندانیان باشیم.

مدیرکل زندانهای کردستان با اشاره به محتوای آموزشی این دوره ها اظهار داشت: در این دوره ها مطالبی پیرامون امنیت اخلاقی، روش های علمی کنترل و کاهش مفاسد اخلاقی، استفاده صحیح از اینترنت و فضای مجازی، راه های کنترل خشم و و سایر مهارت های اساسی زندگی ارائه خواهد گردید.

فتحی همچنین جامعه هدف این دوره های آموزشی را همسران زندانیان دارای محکومیت قطعی بیش از ۶ ماه و همچنین فرزندان زندانیان در معرض خطر ۱۵ سال به بالا قلمداد نمود و خاطرنشان کرد: در پایان این دوره ها به شرکت کنندگان گواهینامه معتبر نیز اعطا خواهد شد.

مدیرکل زندانهای کردستان در پایان افزود: در راستای هرچه بهتر برگزار شدن این دوره های آموزشی کمیته ای متشکل از مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری، نماینده رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی نظارت های عالیه را بر حسن اجرای دوره ها خواهند داشت.

قدسی مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان نیز با اشاره به اجرای بسیار خوب این دوره ها در سال های گذشته از سوی مسئولین زندانهای استان گفت: خوشبختانه این قبیل دوره ها در سال گذشته نیز برای خانواده های زندانیان برگزار که با استقبال خوب آنان مواجه شد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان با تاکید بر تاثیرات مثبت برگزاری این دوره های آموزشی گفت:  ارائه آموزش های مستمر و هدفمند به خانواده های زندانیان تاثیر بسیاری در توانمندسازی و آگاه سازی این قشر از جامعه و نهایتا پیشگیری از وقوع جرم در جامعه دارد.

قدسی مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان در تکمیل سخنان مدیرکل زندانهای کردستان در خصوص مشکلات پیش روی خانواده های زندانیان بیان نمود: خانواده های زندانیان نیازمند نیز به عنوان جزئی از جامعه هدف این مجموعه، هیچگاه فراموش نخواهند شد و در آینده نیز برآنیم تا با بکاگیری تمام توان و قوا و با همکاری دستگاه های متولی در راستای رفع موانعی که ممکن است پیش روی این خانواده های آسیب پذیر  قرار داشته باشد از جمله مشکلات تحصیلی فرزندانشان، گام های موثری برداریم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*