مدیرکل زندانهای کردستان: توسعه خود اشتغالی در میان خانواده های زندانیان مورد توجه قرار گیرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان با همکاری این اداره کل و انجمن حمایت زندانیان سنندج، کارگاه آموزشی پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر و مهارت های اساسی زندگی ویژه همسران و فرزندان زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان سنندج برگزار گردید.

در این کارگاه آموزشی که با حضور یکی از اساتید برجسته این حوزه برگزار شد، ضمن تبیین راهکارهای پیشگیری از اعتیاد، بر نقش موثر همسران زندانیان در پیشگیری از بسیاری ازآسیب ها در مدت زمانی که سرپرست خانواده در حبس به سر می برد نیز تاکید گردید.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان در این خصوص گفت: این کارگاه آموزشی در راستاي فرمايشات مقام معظم رهبري (مدظله العالی) و تاكيدات رئيس محترم قوه قضاييه مبني بر كاهش تبعات ناشي از حبس سرپرست خانواده، برگزار شد که خوشبختانه با استقبال خوب خانواده ها نیز همراه بود.

مديركل زندان هاي كردستان افزود: در اين كارگاه آموزش هاي لازم در خصوص پيشگيري از طلاق، اعتياد و ساير آسيب هاي اجتماعي به ۳۷۰ نفر از همسران و فرزندان زندانيان تحت پوشش انجمن حمايت زندانيان سنندج توسط كارشناس مجرب اين حوزه ارائه شد.

فتحی اعتياد را يكي از مهمترين آسيب هاي اجتماعي در عصر حاضر دانست و گفت: آسيب‌هاي ناشي از اعتياد، تمامي شئون فردي و اجتماعي جامعه را در برمي‌گيرد و دامنه آن تا اندازه‌اي است كه با هيچ يك از پديده‌هاي شوم اجتماعي قابل مقايسه نيست.

فتحی در جمع خانواده های زندانیان بر توجه آنان به مقوله خوداشتغالی اشاره نمود و گفت: انجمن های حمایت زندانیان این آمادگی را دارند تا خانواده های تحت پوشش  را با شرکت دادن در کلاس های آموزش فنی و حرفه ای دارای مهارت نموده و حمایت های لازم را نیز در جهت توسعه اشتغال در میان آنان انجام دهند.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود با اشاره به اصل شخصی بودن مجازات افزود: خانواده های زندانیان هیچ نقشی در وقوع جرم ندارند و بر اساس «اصل شخصی بودن مجازات» این خانواد ها نباید دچار آسیب هایی که ممکن است به دلیل در حبس به سر بردن سرپرست خانواده به وجود می آید شوند.

شایان ذکر است که در پایان این کارگاه آموزشی به هریک از خانواده های حاضر در کارگاه، سبد کالا شامل گوشت تازه، برنج، روغن، رب و … به ازای هر نفر ۱۰۰ هزار تومان اعطا گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*