مدیرکل زندانهای کردستان : توجه به کرامت انسانی و حقوق شهروندی مددجویان از ویژگی های بارز زندانبانی اسلامی می باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای استان از زندان قروه بازدید نمود.

در این بازدید که رئیس اداره حفاظت اطلاعات این اداره کل نیز وی را همراهی می نمود، ضمن بازدید از قسمت های مختلف زندان و بررسی روند اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی در این مرکز، با مددجویان نیز دیدار و به مشکلات آنان رسیدگی گردید.

مدیرکل زندانهای کردستان در ابتدای ورود خود به زندان قروه در محفل انس با قرآن مددجویان این مرکز اصلاحی و تربیتی حضور یافت و دقایقی را میهمان جمع قرآنی مددجویان این مرکز شد.

ابراهیمی در پایان محفل انس با قرآن کریم و در جمع مددجویان زندان قروه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه رمضان گفت: ماه رمضان ماه بهار قرآن و آمرزش گناهان است و شما مددجویان باید روزهای باقی مانده از این ماه پرخیر و برکت را غنیمت شمرده و با اجرای فرایض این ماه عزیز، سعادت و عاقبت به خیری را برای خود از خداوند متعال طلب نمایید.

مدیرکل زندانهای کردستان استفاده از فرصت هایی که خداوند در طول زندگی برای انسان فراهم می آورد را ضروری دانست و اظهار داشت: خداوند در طول زندگی هر فرد، فرصت هایی را بر سر راه او قرار می دهد و انسان باید از این فرصت ها نهایت استفاده را ببرد چراکه در غیر این صورت شکر نعمات الهی را ننموده است.

ابراهیمی در جمع مددجویان زندان قروه، رمضان را از فرصت هایی دانست که خداوند متعال آن را وسیله ای برای خودسازی و تزکیه نفس و آمرزش گناهان بندگان خود قرار داده است در این باره گفت: شما مددجویان باید تجربه حضور در زندان و در ماه مبارک رمضان را توفیقی اجباری بدانید و با شرکت در ویژه برنامه های این ماه مبارک از جمله محافل انس با قرآن، شب زنده داری شب های قدر و …. که از سوی مسئولین زندان برایتان تدارک دیده شده، در باره اشتباهات خود در طول زندگی تدبر نموده و با توبه به درگاه ایزد منان درصدد رفع اشتباهات خود برآمده و به این ترتیب ضمن تلاش و کوشش، زندگی سرشار از موفقیت و کامیابی را برای خود رقم بزنید.

ابراهیمی عضو شورای قضائی استان توجه به کرامت انسانی و حقوق شهروندی مددجویان از ویژگی های بارز زندانبانی اسلامی دانست و افزود: در زندانهای استان با توجه به امکانات و فضای موجود نیازهای اولیه و اساسی مددجویان از جمله بهداشت، درمان، آموزش، فضای خوابگاهی و … بر آورده شده است که در این راستا خوشبختانه در حوزه فعالیت های دینی و مذهبی در ماه مبارک رمضان نیز این مهم به طور ویژه مورد توجه قرار گرفته است تا به این ترتیب ضمن حفظ کرامت انسانی زندانیان، حقوق شهروندی آنان نیز ضایع نشود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*