مدیرکل زندانهای کردستان: توجه به عفاف و حجاب ، سلامت خانواده را به دنبال دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان همزمان با هفته عفاف و حجاب و در راستای گرامیداشت این ایام طی مراسمی از تعدادی از بانوان شاغل در مراکز اصلاحی و تربیتی سطح استان تقدیر گردید.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در این مراسم، عفاف و حجاب را یک مقوله بسیار ارزشمند در جامعه اسلامی دانست و در این خصوص گفت:  در دین مبین اسلام مسئله عفاف وحجاب بسیار مورد تاکید قرار گرفته و آیات متعددی در اهمیت این واجب الهی نازل شده و پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) نیز آن را از جمله مسائل مهم در دین بیان کرده‌اند.

ابراهیمی کم رنگ کردن عفاف و حجاب در جامعه اسلامی ایران را یکی از اهداف دشمنان طی چند سال گذشته قلمداد و نمود و اظهار داشت: در تهاجمات فرهنگی غرب و دشمنان اسلام که از سال‌ها پیش در جامعه اسلامی ما آغاز شده، حجاب بانوان یکی از بزرگ ترین سدها و موانع در اجرای اهداف شوم آنها بوده است که خوشبختانه مردم آگاه کشور همواره با روحیه دین داری و دشمن ستیزی خود، نقشه های آنان را نقش بر آب کرده اند.

مدیرکل زندانهای کردستان توجه به مقوله حجاب از سوی بانون را موجب ارتقاء شان و منزلت آنان در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: زن از دیدگاه اسلام با توجه به وظایف خطیر و بسیار مهمی که در جامعه و خانواده عهدار دار است دارای شخصیت و موقعیتی الهی است که در این راستا شان و منزلت آنها به عنوان گوهر آفرینش در صدف حجاب می تواند آن طور که شایسته است حفظ و تعالی یابد.

ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در پایان سخنان خود با تاکید بر این موضوع که «عفاف و حجاب صرفا مخصوص زنان در جامعه نیست» بیان داشت: مردان نیز دارای حد و مرزی برای پوشش خود هستند که برای حفظ حریم های عفت و سلامت در جامعه، باید آنها را رعایت کنند.

شایان ذکر است که در پایان این مراسم تعدادی از بانوان فعال در حوزه «عفاف و حجاب» در زندانهای استان با اهدای لوح تقدیر و چادر، مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*