جلسه اداره کل زندانهای کردستان با دانشگاه علوم پزشکی

مدیرکل زندانهای کردستان: توجه به بهداشت زندانها، کمک به سلامت جامعه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان در راستای گسترش و اشاعه اصول و اهداف بشردوستانه و با تاکید بر سیاست های کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات مقام معظم رهبری در خصوص توجه هرچه بیشتر به ارتقای زندانبانی اسلامی و سلامت زندانیان و به منظور تسهیل ارائه خدمات و اجرای برنامه ها و فعالیت های آموزشی و پیشگیری و درمان بیماری ها در زندانها و کنترل بیماری های واگیردار و خطرناک، جلسه ای با حضور مدیرکل زندانهای کردستان، معاونین سلامت و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان، معاون سلامت اصلاح و تربیت و رئیس اداره بهداشت و درمان زندانهای کردستان برگزار گردید.

در این جلسه که در محل دفتر گرجی زاده مدیرکل زندانهای کردستان منعقد شد، مباحثی پیرامون حوزه بهداشت و سلامت زندانها مطرح و حاضرین در این خصوص به بحث و تبادل نظر پرداختند.

گرجی زاده در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از تعامل و همکاری سازنده دانشگاه علوم پزشکی استان با اداره کل زندانهای کردستان در خصوص ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مددجویان گفت: خوشبختانه زندانهای استان در حوزه توجه به سلامت زندانیان اقدامات خوبی را انجام داده است که از آن جمله می توان به توجه به بحث آموزش زندانیان، پایگاه های دیده وری ایدز و هپاتیت، واکسیناسیون، کلینیک های مثلثی و …. اشاره نمود.

مدیرکل زندانهای کردستان با اشاره به سفر اخیر دکتر تشکریان مدیرکل بهداشت و درمان زندان های کشور به استان کردستان و بازدید از زندانهای تابعه، بیان داشت: دکتر تشکریان در بازدید خود از تعدادی از زندانهای استان، فعالیت های صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان زندانیان را موثر و در راستای سیاست های سازمانی دانستند و در پایان سفر خود نیز به صورت کتبی و در قالب لوح تقدیر از کارکنان بهداشت و درمان زندانهای بازدید شده تقدیر و تشکر به عمل آوردند.

گرجی زاده افزود: پرستاران و پزشکان شاغل در زندانها با شرایط سخت کاری روبه رو می باشند که در این خصوص حمایت دانشگاه علوم پزشکی از این افراد خدوم و زحمتکش ضروری است.

این مقام مسئول آموزش های بهداشتی که به مددجویان ارائه می شود را به روز و دارای کیفیت بالا قلمداد نمود و در این خصوص اظهار داشت: آموزش هایی که به زندانیان در حوزه بهداشت و سلامت ارائه می گردد طوری است که حتی پس از آزادی نیز این آموزش ها را در میان جامعه و خصوصا اعضای خانواده خود ترویج می نمایند.

دکتر قصری با بیان این مطلب که نگرانی های دانشگاه علوم پزشکی در خصوص بهداشت زندانها به حداقل ممکن رسیده است گفت: موفقیت های کسب شده توسط حوزه بهداشت و درمان زندانهای کردستان حاصل نمی شد مگر در سایه تعامل دوسویه میان اداره کل زندانها و دانشگاه علوم پزشکی استان.

وی ضمن اعلام حمایت از پزشکان و پرستارانی که با زندانها همکاری می کنند بیان نمود: مسئولین حوزه بهداشت و سلامت استان شرایط ویژه ی زندانها در خصوص مسائل درمانی و بهداشتی را درک می نمایند و در این راستا دانشگاه علوم پزشکی نیز از پزشکان و پرستارانی که با زندانها همکاری می نمایند حمایت خواهد نمود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کردستان در اختیار داشتن آمار دقیق و شفاف را لازمه پیشرفت و توسعه مسائل بهداشتی و درمانی در جامعه دانست و افزود: داشتن اطلاعات و آمار دقیق و شفاف در خصوص بیماری ها و مسائلی که به بهداشت و درمان ارتباط داشته باشد ما را کمک خواهد نمود تا خدمات مطلوبی را به افراد ارائه دهیم که خوشبختانه زندانها در این خصوص همکاری لازم را داشته اند.

جلسه اداره کل زندانهای کردستان و دانشگاه علوم پزشکی

SONY DSC

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*