مدیرکل زندانهای کردستان: توجه به اقامه نماز جماعت در ادارات، وحدت و همدلی در میان پرسنل را افزایش خواهد داد

ستاد اقامه نماز زندانهای کردستان با حضور ابراهیمی مدیرکل و رئیس ستاد اقامه نماز زندانهای این استان و همچنین سایر اعضای این ستاد برگزار گردید.

در این جلسه که موضوع آن «ارتقاء سطح کمی و کیفی فعالیت های ستاد اقامه نماز در میان کارکنان» بود، ضمن بررسی فعالیت های ستاد اقامه نماز در این حوزه، بر توسعه بیش از پیش برنامه های این ستاد در میان جامعه هدف تاکید گردید.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان و رئیس ستاد اقامه نماز زندانهای استان در ابتدای این جلسه با تاکید بر اهمیت اقامه نماز جماعت در میان پرسنل گفت: خوشبختانه در تمامی زندانهای استان فضای مناسب جهت اقامه نماز جماعت فراهم گردیده و این موضوع زمنیه حضور حداکثری کارکنان در اقامه نماز جماعت، این فریضه الهی را موجب شده است.

مدیرکل زندانهای کردستان وجود نظم و انضباط را یکی از مهم ترین ملزومات در ارتقاء امور زندانبانی تلقی نمود و در این خصوص گفت: اجرای فعالیت های اصلاحی و تربیتی و همچنین ارتقاء سطح امنیت زندانها در سایه نظم و انضباط کاری صورت خواهد پذیرفت که در این راستا اقامه نماز آن هم به صورت جماعت و در اول وقت، مجموعه را در دست یابی هرچه بهتر به اهداف تامینی و تربیتی که رسالت اصلی سازمان نیز می باشد یاری خواهد نمود.

ابراهیمی با اشاره به اهمیت نماز و تاثیر بسیار مثبت آن در زندگی اجتماعی، بر ترویج هرچه بیشتر فرهنگ نماز و نهادینه کردن آن در میان جامعه هدف در زندانها تاکید و اظهار داشت: در هر ارگان یا اداره‌ای که به نماز جماعت توجه شود قطعاً وحدت، همدلی و معنویت نیز در میان پرسنل آن تقویت خواهد شد.

 رئیس ستاد اقامه نماز زندانهای کردستان، کسب عنوان برتر از سوی این ستاد به صورت مستمر و طی سال های متوالی را قابل توجه دانست و گفت: ستاد اقامه نماز زندانهای کردستان امسال نیز همچون سنوات گذشته توانست در سطح استان عنوان برتر را به خود اختصاص دهد که این موضوع حاکی از نهادینه شدن اقامه نماز در مراکز اصلاحی و تربیتی استان به عنوان یک فرهنگ حسنه می باشد.

وی با بیان این مطلب که مددجویان زندانها، پرسنل را در بسیاری از امور الگو و سرمشق خود قرار می دهند گفت: زندانیان به عنوان قسمتی مهم از جامعه هدفِ ستاد اقامه نماز در زندانهای کردستان، همواره از سوی این ستاد مورد توجه قرار می گیرند و در این راستا پرسنل این مراکز می بایست با توجه ویژه به نماز، مددجویان را نیز به حضور گسترده در فعالیت های حوزه ستاد اقامه نماز ترقیب نمایند.

مدیرکل زندانهای کردستان در پایان سخنان خود توجه به نماز در ادارات و دستگاه ها را هدفی متعالی دانست و اظهار نمود: اگر در جامعه اسلامی، نماز در جایگاه شایسته خود قرار گیرد، همه تلاش‌ها نتیجه بخش بوده و جامعه اسلامی به نقطه مطلوب  و آرمانی خود خواهد رسید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*