مدیرکل زندانهای کردستان: توجه به اشتغال مددجویان در زندانها از ضروریات نیل به اهداف زندانبانی اسلامی میباشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان هیأت نظارت و بازرسی بنیاد تعاون زندانیان کشور با سفر به کردستان، عملکرد بنیاد تعاون زندانیان استان را مورد ارزیابی قرار دادند.

این هیأت در بدو ورود خود به کردستان با حضور در دفتر مدیرکل زندانهای استان و برگزاری جلسه ی کاری، ضمن تشریح اهداف سفر خود، راهکارهای توسعه فعالیت های این مجموعه در استان را به بحث گذاشتند.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان در ابتدای این جلسه با تاکید بر این سخن از دکتر جهانگیر رئیس سازمان زندانهای کشور که «شغل به افراد هویت می دهد» گفت: اگر فردی دارای شغل باشد و بداند که برای جامعه مفید و مثمرثمر واقع شده، قطعا هیچ وقت مرتکب جرم نمی شود و در همین راستا زندانیانی که از زندان آزاد می شوند اگر چنانچه بر اساس مهارت هایی که در زندان فراگرفته از سوی جامعه نیز مورد پذیرش واقع شوند قطعا هیچ وقت مجددا مرتکب جرم و روانه زندان نخواهند شد.

مدیرکل زندانهای کردستان رسالت بنیاد تعاون زندانیان را در راستای رسالت سازمانها که همان اصلاح و تربیت افراد آسیب دیده و بزهکار جامعه می باشد دانست و در این خصوص اظهار داشت: یکی از مهم ترین اهداف بنیاد تعاون زندانیان همان توسعه اشغال و حرفه آموزی در میان زندانیان می باشد که این مهم زمنیه بازگشت هرچه سریعتر آنان به جامعه را موجب می شود.

این مقام مسئول با تاکید بر این موضوع که بسترهای خوبی جهت توسعه فعالیت های بنیاد تعاون زندانیان در مراکز اصلاحی و تربیتی سطح استان فراهم می باشد اظهار داشت: خوشبختانه فضا و شرایط مساعد جهت توسعه اشتغال در زندانهای استان ایجاد شده که بنیاد تعاون زندانیان می تواند با توسعه فعالیت های خود و مهارت آموزی هرچه بیشتر زندانیان، موجبات کاهش بسیاری از آسیب ها در جامعه را فراهم نماید.

فتحی این عضو شورای قضائی استان توجه به اشتغال در زندانها از ضروریات توسعه زندانبانی اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: توجه به اشتغال زندانیان به عنوان یکی از مولفه های بسیار مهم در نظام زندانبانی اسلامی، زمانی محقق خواهد شد که بتوانیم شاهد ورود زندانیان بیکار به بازار کار پس از آزادی از زندان باشیم که در این خصوص بنیاد تعاون زندانیان می تواند حضور بسیار موثر و تاثیرگذاری داشته باشد.

ابراهیمی رئیس هیأت نظارت و بازرسی اعزامی و مشاور مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور نیز هدف از اینگونه بازدید ها را ارتقاء سطح توانمندی بنیاد تعاون زندانیان در استان ها دانست و گفت: با شناسایی نقاط ضعف و قوت در این بازدید های هدفمند خواهیم توانست برنامه ریزی های کلان را جهت اجرای هرچه بهتر اهداف بنیاد تعاون زندانیان در کشور انجام دهیم.

ابراهیمی اشتغال زندانیان را سرلوحه کار بنیاد تعاون دانست و بیان نمود: تاکنون بیش از ۱۲۰۰۰ انواع کالا از سوی بنیاد تعاون زندانیان در سطح کشور تولید شده که این مهم حاکی از عملکرد بسیار خوب این مجموعه می باشد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*