مدیرکل زندانهای کردستان: توانمندسازی خانواده های مددجویان از سوی انجمن های حمایت زندانیان مورد توجه قرار گیرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان دومین همایش مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان سطح استان در محل سالن اجتماعات اداره کل زندانهای استان برگزار گردید.

در این جلسه که مدیرکل زندانهای کردستان نیز حضور داشت، ضمن ارائه گزارشی از خدمات حمایتی ارائه شده به خانواده های زندانیان نیازمند، حاضرین به بحث و تبادل نظر پیرامون بهبود کمی و کیفی اینگونه خدمات و همچنین مشکلات این انجمن ها پرداختند.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در این جلسه ضمن تبریک دهه فجر و ایام پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی گفت: نظام زندانبانی اسلامی یکی از دست آوردهای مهم انقلاب می باشد که در این نظام، نگاه به زندانی نگاهی توأم با کرامت است و هدف از مجازات نیز اصلاح و تربیت فرد مجرم می باشد.

مدیرکل زندانهای کردستان هدف قانونگذار از اجرای مجازات حبس را ارتقای امنیت جامعه قلمداد  نمود و بیان داشت: بر اساس اصل شخصی بودن مجازات، خانواده های زندانیان به عنوان افرادی که در جرم و بزه ارتکابی فرد مجرم دخیل نبوده اند، می بایست مورد حمایت واقع شوند تا به این ترتیب از آسیب های اجتماعی که ممکن است متوجه آنان شود مصون بمانند که این وظیفه خطیر را انجمن های حمایت زندانیان عهده دار هستند.

ابراهیمی خطاب به مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان، امام خمینی (ره) را بهترین الگو و سرمشق برای تلاشگران عرصه خدمت رسانی به اقشار مظلوم و بی بضاعت جامعه دانست و در این باره گفت:  حضرت امام با توکل به خداوند و تنها برای رضای او به یاری مستضعفان آمد و توانست با دست خالی اما با نیتی خدایی، سردمداران ظلم و ستم در کشور را سرنگون کرده و اتفاقی عظیم در قرن حاضر را سبب شود. وی افزود: ما نیز می بایست ادامه دهنده راه ایشان باشیم و قطعا با توکل به خداوند در انجام این کار خداپسندانه یعنی کمک به خانواده های زندانیان که یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه نیز می باشند موفق خواهیم بود.

مدیرکل زندانهای کردستان با بیان این مطلب که در حال حاضر حاضر ۹  انجمن حمایت زندانیان در سطح استان به خانواده های زندانیان نیازمند خدمات ارائه می دهند بیان نمود: در حال حاضر ۷۸۵ خانواده با بیش از ۲۱۰۰ عائله تحت پوشش خدمات مختلف حمایتی این انجمن ها می باشند.

ابراهیمی افزایش منابع درآمدی انجمن های حمایت زندانیان را راهکاری اساسی در جهت ارائه خدمات هرچه بیشتر به خانواده های زندانیان نیازمند دانست و اظهار داشت: خوشبختانه در اساسنامه پیش بینی های لازم برای حضور انجمن های حمایت زندانیان در فعالیت های اقتصادی صورت گرفته است که ساخت مجتمع اداری تجاری انجمن حمایت زندانیان سنندج که چند روزی از افتتاح آن می گذرد، نمونه بارزی از اینگونه فعالیت ها می باشد که درآمدهایی که از این طریق عاید انجمن می گردد، همگی صرف ارائه خدمات حمایتی به خانواده های زندانیان خواهد شد.

ابراهیمی نائب رئیس هیأت مدیره انجمن حمایت زندانیان سنندج در ادامه سخنان خود، با تاکید بر حرکت انجمن های حمایت زندانیان در مسیر توانمندسازی خانواده های مددجویان گفت: مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان بایستی ضمن تعامل با دستگاه های مختلف اجرایی و استفاده از ظرفیت های آنها، ضمن توانمند سازی خانواده های زندانیان در حوزه های مختلف از جمله اشتغال، مهارت های اساسی زندگی و … ، موجبات کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی را نیز سبب شوند.

SONY DSC

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*