مدیرکل زندانهای کردستان: تغییرات مسئولیتی و مدیریتی بایستی تحولات اساسی کاری را نیز در پی داشته باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان مراسم معارفه معاون سلامت اصلاح و تربیت و همچنین رئیس اداره قضائی و اجرای احکام زندانهای استان با حضور مدیرکل، روسای زندانهای سطح شهر سنندج و همچنین مسئولین و روسای ستاد اداره کل برگزار گردید.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان در ابتدای این جلسه و با اشاره به آیه ۳۲ از سوره مائده که می فرماید «و من احیاها فکانما احیاالناس جمیعا» گفت: رسالت سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی همانطور که از نام آن پیداست، کمک به احیاء نفوس و بازاجتماعی نمودن افراد بزهکار و به خطا رفته جامعه می باشد که به سرمنزل رساندن این رسالت، کاری بسیار با ارزش، خداپسندانه و در عین حال دشوار و طاقت فرسا است.

مدیرکل زندانهای کردستان تغییرات مدیریتی در هرمجموعه را امری طبیعی و اجتناب ناپذیر دانست و اظهار داشت: هدف از تغییر و تحول در مدیریت ها و مسئولیت ها، ایجاد نشاط و تحول در مجموعه می باشد و در این راستا همواره باید به این نکته نیز توجه داشت که این تغییرات، زمنیه ایجاد تحولات مثبت و اساسی را فراهم نماید.

فتحی مدیریت امور زندانها با توجه به کمبود شدید اعتبارات و نیروی انسانی را یک هنر دانست و در این خصوص گفت: در حال حاضر زندانهای استان با حداقل امکانات و نیروی انسانی فعالیت می نمایند اما خوشبختانه پرسنل و روسای زندانها با داشتن روحیه جهادی و کار شبانه روزی، امورات را به بهترین نحوه ممکن رو به جلو به پیش می برند.

مدیرکل زندانهای کردستان آگاه سازی جامعه نسبت به مشکلات و نیازمندی های زندان را بسیار ضروری قلمداد نمود و اظهار داشت: در راستای نیل به رسالت های زندانبانی اسلامی خدمات مختلف قضائی، حمایتی، فرهنگی ، حرفه آموزی، امنیتی و … از سوی کارکنان زحمتکش زندانها در حال ارائه می باشد اما در اجرای دقیق آنان به دلیل کمبود شدید نیرو و اعتبارات با مشکلان متعددی رو به روی هستیم که باید این قبیل مشکلات به درستی به مسئولین و دست اندرکاران اعلام گردد.

این مقام مسئول کاهش آمار بازگشت مجدد به زندان را یکی از دغدغه های مسئولین مراکز اصلاحی و تربیتی در استان دانست گفت: در زندانهای کردستان اقدامات مختلف اصلاحی و تربیتی از جمله فعالیت های اشتغال ئ حرفه آموزی، عقیدتی، فرهنگی و تربیتی و … به مددجویان ارائه می گردد و به نحوی آنان را برای بازگشت سعادتمندانه به جامعه آماده می نمایند اما متاسفانه شرایط پذیرش آنان در جامعه آن طور که شایسته است فراهم نمی باشد و این موضوع تبدیل به چالشی بزرگ برای زندانبانان شده است.

فتحی این عضو شورای قضائی استان در جمع مسئولین ستاد اداره کل، توجه به نیروهای صف در زندانها را دارای اهمیت دانست و اظهار داشت: دشواری های شغل زندانبانی بیشتر برای کارکنان صف که در زندانها مشغول به کار می باشند محسوس می باشد که در این خصوص مسئولین ستاد اداره کل بایستی با سرکشی از زندانها و دیدارهای هدفمند و مستمر با آنان در جهت رفع مشکلاتشان اقدام نمایند.

مدیرکل زندانهای کردستان در پایان سخنان خود استفاده از ظرفیت گروه های جهادی که به افراد نیازمند و آسیب دیده جامعه به صورت داوطلبانه خدمات ارائه می دهند را در زندانها خواستار شد و گفت: زندانیان و خانواده های آنان به عنوان یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه با مشکلات متعددی مواجه هستند که متاسفانه اعتبارات و امکانات موجود جوابگوی نیازهای آنان نیست لذا می توان با استفاده ظرفیت های گروه های جهادی که در حوزه های مختلف بهداشتی و درمانی، حمایتی، فرهنگی و … در حال ارائه خدمات می باشند با رعایت جوانب امنیتی استفاده نمود.

شایان ذکر است که در پایان این مراسم طی احکامی جداگانه  از سوی مدیرکل زندانهای استان فریدون رزمگاه به سمت معاون سلامت اصلاح و تربیت ، امید صمدی به سمت رئیس اداره قضائی و اجرای احکام اداره کل و همچنین قاسم نادری نیز به سمت رئیس بازداشتگاه سنندج منصوب گردید.

همچنین در همین مراسم از دوتن از کارکنان ساعی ستاد اداره کل به دلیل  توسعه ارائه خدمات آموزشی به کارکنان یگان حفاظت تقدیر گردید.

فریدون رزمگاه معاون سلامت اصلاح و تربیت زندانهای کردستان

امید صمدی رییس اداره قضایی اجرای احکام و امور بازداشتگاه ها

قاسم نادری رییس بازداشتگاه سنندج

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*