مدیرکل زندانهای کردستان با رئیس دادگستری و دادستان شهرستان بانه دیدار نمود

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان فتحی مدیرکل زندانهای این استان با عباسی رئیس دادگستری و همچنین اسکندری دادستان بانه دیدار نمود.

در این دیدار که رئیس اداره حفاظت اطلاعات زندانهای استان و همچنین رئیس زندان بانه نیز حضور داشتند، راهکارهای ارتقاء کمی و کیفی نظام زندانبانی اسلامی و به حداقل رساندن مشکلات زندانیان به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان در دیدار خود با مسئولین ارشد قضائی بانه ضمن تبریک هفته قوه قضائیه و  تقدیر و تشکر از تعامل و همکاری حوزه دادستانی و دادگستری این شهرستان با زندان بانه گفت: خوشبختانه در استان کردستان شاهد تعامل بسیاری خوبی میان زندانها و دادگستری ها می باشیم و این موضوع زمنیه رفع مشکلات زندانیان و گسترش امنیت و آرامش در این مراکز را موجب شده است.

مدیرکل زندانهای کردستان پرکردن اوقات فراغت زندانیان با استفاده از برنامه های موثر و هدفمند را راهکاری اساسی در جهت کاهش آسیب در زندانها دانست و اظهار داشت: از آنجائیکه بیکاری یکی از مهمترین دلایل وقوع جرم در جامعه می باشد لذا با گسترش فعالیت های مهارت آموزی در زندانها ضمن پرکردن اوقات فراغت زندانیان به بهترین شکل ممکن، می توان به اشتغال آنان پس از آزادی از زندان و کاهش آسیب در جامعه کمک نمود.

فتحی تجاری بودن شهر بانه را فرصتی خوب جهت توسعه اشتغال در میان زندانیان دانست و گفت:  با توجه به فراهم بودن بسترهای اقتصادی مناسب در شهر بانه، می توان با توسعه اشتغال در میان زندانیان درآمد پایدار را برای آنان و خانواده هایشان به ارمغان آورد.

فتحی این عضو شورای قضائی استان خواستار حمایت بیشتر روسای محترم دادگستری و دادستان ها جهت فعال تر شدن بیش از پیش مراکز اشتغال زندانیان شد و بیان نمود: با نگهداری زندانیان واجدالشرایط در مراکز اشتغال، ضمن کمک به معیشت خانواده های آنان، شاهد هدفمند شدن هرچه بیشتر مجازات حبس خواهیم بود.

مدیرکل زندانهای کردستان با تاکید بر این موضوع که تمامی بخشنامه ها و دستورالعمل های ابلاغی از قوه قضائیه و دادگستری ها به نحو شایسته در زندانهای استان در حال اجرا می باشد بیان داشت: مسئولین زندانهای استان با کار و تلاش شبانه روزی و اشرافیت کامل بر این موضوع که خدمت به زندانیان و خانواده های آنان دارای اجر و پاداش فراوانی نزد خداوند متعال می باشد، زندانیان واجدالشرایط جهت بهره مندی از ارفاقات قضائی از جمله مرخصی، اشتغال به کار، آزادی مشروط، عفو و … را شناسایی نموده و در سریعترین زمان ممکن آنان را به دادسراها و شعبات صادرکننده حکم معرفی می نمایند.

 شایان ذکر است که رییس دادگستری و دادستان بانه نیز با اشاره به بازدید های خود از زندان اعلام نمودند که از تمامی ظرفیت های موجود جهت به حداقل رساندن مشکلات زندانیان و خانواده های آنان استفاده خواهند کرد.  

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*