مدیرکل زندانهای کردستان: بافت فرسوده و کمبود فضای فیزیکی، از مهمترین مشکلات زندان بانه می باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان فتحی مدیرکل زندانهای این استان ضمن سفر به شهرستان بانه، با امینی زاده فرماندار شهر و همچنین رحیمی نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی دیدار نمود.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان در این دیدار که در محل فرمانداری بانه صورت گرفت، حوادث اخیر در زندانهای کشور را قابل تامل دانست و گفت: زندانها به عنوان یکی از حساس ترین و امنیتی ترین مراکز در سطح کشور بایستی بیش از این مورد توجه قرار گیرند و با اختصاص منابع و نیروی انسانی کافی به آنها از وقوع اینچنین حواث ناگوار پیشگیری نمود.

مدیرکل زندانهای کردستان در دیدار خود با فرماندار بانه و نماینده مردم این شهر در مجلس شورای اسلامی، کمبود فضای فیزیکی و همچنین فرسوده بودن بافت زندان از مهمترین مشکلات زندان این شهرستان قلمداد نمود و اظهار داشت: متاسفانه قدمت بسیار زیاد زندان بانه و فرسوده بودن بافت آن، اجرای دقیق و هدفمند بسیاری از فعالیت های اصلاحی و تربیتی که رسالت زندانبانی در نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد را با مشکلات متعددی روبرو ساخته و رفع این مشکلات، همت مسئولین ارشد استانی و همچنین شهرستان بانه را می طلبد.

فتحی در ادامه سخنان خود، ساخت زندان جدید بانه را از مهم ترین برنامه های جاری اداره کل زندانهای کردستان اعلام نمود و در این باره گفت: امیدواریم با شناسایی زمین مناسب جهت ساخت زندان و با تعامل و همدلی مسئولین شهرستان بتوانیم مرکزی مناسب را جهت اصلاح و بازاجتماعی نمودن افراد به خطا رفته تاسیس و گامی اساسی را در جهت نیل به سیاست های زندانبانی اسلامی برداریم.

مدیرکل زندانها و عضو شورای قضائی استان در ادامه و در دیدار با نماینده مردم بانه در مجلس شورای اسلامی خواستار پیگیری قانون تسری فوق‌العاده خاص کارمندان سازمان زندانها در مجلس شد و گفت: سال های از تصویب این طرح گذشته و متاسفانه سازمان زندانها از این طرح بی بهره بوده و امیدواریم با پیگیری های نمایندگان مردم در مجلس بتوانیم در آینده نزدیک شاهد اجرای این قانون در میان کارکنان زحمتکش زندانها باشیم.

قابل ذکر است که امینی زاده فرماندار بانه نیز اعلام نمود که حمایت های لازم جهت اختصاص  زمین مناسب برای ساخت زندان جدید این شهر را خواهد کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*