مدیرکل زندانهای کردستان: امور فرهنگی در زندانها فراتر از یک شغل و بلکه یک رسالت است

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان جلسه دبیران شورای اقامه نماز و همچنین شورای امر به معروف و نهی از منکر زندانهای این استان با حضور مدیرکل زندانها، رئیس اداره فرهنگی و تربیتی و سایر اعضا تشکیل گردید.

در این جلسه راهکارهای ارتقا کمی و کیفی فعالیت های حوزه اقامه نماز و همچنین امر به معروف و نهی از منکر در مراکز اصلاحی و تربیتی به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان در جمع روحانیون و مسئولین فرهنگی زندانهای سطح شهر سنندج ضمن تقدیر از اقدامات فرهنگی و تربیتی صورت گرفته گفت: امور فرهنگی، قرآنی و مذهبی همواره در آیات مختلف قرآن کریم، سخنان گهربار پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) مورد تاکید قرار گرفته است که این موضوع حاکی از اهمیت کار مسئولین حوزه فرهنگی در زندان ها می باشد.

مدیرکل زندانهای کردستان امور فرهنگی در زندانها را فراتر از یک شغل و بلکه یک رسالت خطیر دانست و اظهار داشت: فعالیت های فرهنگی در زندانها حوزه های مختلف از جمله اقامه نماز، قرائت قرآن، کلاس های آموزشی، امر به معروف و نهی از منکر، ورزش و … را شامل می شود که این موارد همگی در راستای اصلاح و تربیت زندانیان که همان رسالت سازمان زندانها در کشور است می باشد.

فتحی در قسمت دیگری از سخنان خود کار فرهنگی در زندانها را یک «هنر» تلقی نمود و در این خصوص گفت: پرسنلی که در زندانها و در حوزه امور فرهنگی فعالیت می نمایند می توانند با هنر خود افراد بزهکار را در مسیر بازگشت سعادتمندانه به جامعه قرار دهند.

مدیرکل زندانهای کردستان «امر به معروف و نهی از منکر» را گم شده جامعه امروز دانست و خاطرنشان کرد: خوشبختانه در اماکنی همچون زندانها فضای مناسب و عملیاتی جهت احیاء فریضتین امر به معروف و نهی از منکر فراهم می باشد که در این راستا بالاخص روحانیون که همواره از جایگاه اجتماعی ویژه ای در جامعه برخوردارند می توانند مثمر ثمر واقع شوند.

در ادامه لطفی رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان نیز با تاکید بر این موضوع که اسلام دینی است که همواره به سلامت انسانها توجه دارد گفت: خوشبختانه در ایام شیوع ویروس کرونا در جامعه، علی رغم اینکه امور فرهنگی همچون گذشته و با حضور فیزیکی برگزار نمی شد اما مسئولین فرهنگی زندانهای استان تمام تلاش خود را جهت برگزاری امور فرهنگی به صورت غیرحضوری به کار گرفتند.

رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان افزود:  تمامی امور فرهنگی تا اعلام دستور بازگشایی اماکن فرهنگی به صورت غیرحضوری در زندانهای استان ادامه خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*