مدیرکل زندانهای کردستان: اقدامات پیشگیرانه درزندانها تا ریشه کن شدن کامل ویروس کرونا ادامه خواهد داشت

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان فتحی مدیرکل زندانهای این استان در راستای ارتقاء هرچه بیشتر اقدامات و فعالیت های پیشگیرانه در خصوص مبارزه با ویروس کرونا، با دکتر رحیمی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان دیدار نمود.

در این دیدار ضمن بررسی عملکرد زندانهای استان در مقابله با ویروس کرونا، راهکارهای توسعه کمی و کیفی این خدمات به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان در دیدار خود با معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان، از ادامه اجرای دقیق پروتکل ها و اقدامات پیشگیرانه در مراکز اصلاحی و تربیتی تا ریشه کن شدن کامل ویروس کرونا خبر داد و در این خصوص گفت: خوشبختانه تاکنون ویروس کرونا در زندانهای استان به خوبی کنترل شده است و می توان زندانهای استان را به عنوان یکی از پاک ترین اماکن از حیث آلودگی به ویروس کرونا دانست.

مدیرکل زندانهای کردستان ضمن تقدیر و تشکر از مدیرکل و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی کردستان به جهت تعامل و همکاری دلسوزانه با زندانها در حوزه های مختلف بهداشتی و درمانی بالاخص مبارزه با ویروس کرونا اظهار داشت: در حال حاضر مددجویان در ۱۰ مرکز اصلاحی و تربیتی در سطح استان نگهداری می شوند و هریک از این مراکز دارای واحد بهداری می باشد و لذا در این راستا می طلبد دانشگاه علوم پزشکی، زندانها را به عنوان مرکزی که خدمات درمانی در آن ارائه می دهد در نظر گرفته و حمایت های لازم را در این خصوص انجام دهد.

فتحی در ادامه سخنان خود با تاکید بر این موضوع که خوشبختانه با حمایت های بی دریغ دانشگاه علوم پزشکی، مشکل خاصی در تامین مواد ضدعفونی کننده و ماسک وجود ندارد افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا، دانشگاه علوم پزشکی با معرفی اداره کل زندانها به شرکت های خصوصی و دولتی، موجبات تهیه اقلام بهداشتی با نرخ مصوب دولتی را برای زندانها فراهم نموده است.

دکتر حیدری معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز اقدامات زندانهای استان در مقابله با ویروس کرونا را بسیار ارزشمند و شایسته تقدیر و تشکر دانست و بیان نمود: آنچه در زندانها و در حوزه بهداشت و درمان و همچنین مقابله با ویروس کرونا مشاهده می شود، حرکتی جهادی می باشد که این موضوع آسودگی خیال ما در خصوص ویروس کرونا در زندانها را فراهم نموده است.

دکتر حیدری همچنین با اعلام اینکه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کردستان همچون گذشته زندانهای استان را در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی خصوصا درحوزه مبارزه با ویروس کرونا یاری خواهد داد خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت ویژه اماکنی همچون زندانها که افراد در آن به صورت گروهی نگهداری می شوند، لذا تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت که کمبودی از لحاظ تامین اقلام بهداشتی در این مراکز احساس نگردد. 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*