مدیرکل زندانهای کردستان اعلام کرد: دو زندانی در استان از مجازات قصاص رهایی یافتند

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان دو نفر از مددجویان زندانهای سقز و مریوان که یکی از آنها بیش از ۴ سال و دیگری حدود ۶ سال بود که به دلیل ارتکاب قتل عمد در زندان تحمل حبس و منتظر اجرای حکم قصاص بودند، سرانجام با پیگیری های مستمر مددکاران زندان و همچنین همراهی و تلاش و کوشش شبانه روزی گروه های صلح وسازش و ریش سفیدان و چهره های سرشناس استان، خانواده های مقتول با گذشت از اجرای حکم قصاص عزیزانشان، زندگی جدیدی را به این دو جوان هدیه نمودند.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان ضمن تقدیر و تشکر از این دو خانواده فداکار و باگذشت گفت: خصیصه گذشت و انسان دوستی از ویژگی های بارز مردم کرد زبان در کشور می باشد که خوشبختانه همواره و به شکل های مختلف این موضوع را در استان کردستان مشاهده می نماییم.

مدیرکل زندانهای کردستان با بیان این مطلب که از ابتدای سال جاری تاکنون و با گذشت اولیاء دم ۴ نفر از زندانیان که منتظر اجرای حکم قصاص خود بودند از مرگ حتمی نجات یافته اند اظهار داشت:  خوشبختانه گروه های صلح و سازش زندانهای کردستان با حضور مستمر در پرونده های محکوم به قصاص، در کمک به نهادینه کردن فرهنگ گذشت بسیار موثر واقع شده اند که امیدواریم با ادامه فعالیت های بیش از پیش این افراد نیک اندیش و خیرخواه، شاهد بازگشت مجدد افرادی دیگر به جامعه و کانون گرم خانواده هایشان باشیم.

فتحی همچنین از فعالیت ۸ گروه صلح وسازش در سطح استان خبر داد و در این خصوص گفت: اعضای گروه صلح سازش متشکل از مددکاران زندانها و همچنین افراد ریش سفید و خوشنام در استان می باشند که همواره  با تلاش شبانه روی و روحیه ای خستگی ناپذیر در صدد گسترش فرهنگ صلح وسازش در جامعه هستند.

وی در این خصوص افزود: در سال ۹۸ نیز اعضای گروه صلح و سازش در ۲۹ مورد موفق به کسب رضایت از اولیاء دم بودند که به نوبه خود در کشور کم نظیر است.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*