مدیرکل زندانهای کردستان: اعتبارات حال حاضر زندانها جوابگوی اجرای دقیق فعالیت های اصلاحی و تربیتی نمی باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان فتحی مدیرکل زندانهای این استان در ادامه سفر خود به شهرستان مریوان، با اقبال فرماندار این شهرستان دیدار نمود.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان در دیدار خود با فرماندار مریوان با اشاره به گستردگی خدماتی که به زندانیان ارائه می شود گفت: در نظام زندانبانی اسلامی صرفا نگهداری زندانیان مدنظر نیست بلکه در این نظام بایستی به تمامی نیازهای بهداشتی، درمانی، آموزشی و … که در حقیقت جزئی از حقوق شهروندی آنان می باشد نیز توجه گردد که این مهم اهمیت اختصاص  بودجه و اعتبارات کافی را می طلبد.

مدیرکل زندانهای کردستان با بیان این مطلب که کمبود فضا و فرسوده بودن بافت زندان مریوان از مهم ترین معضلات این مرکز اصلاحی و تربیتی می باشد بیان نمود: زندان مریوان علاوه بر حوزه قضائی شهرستان مریوان، مددجویان حوزه قضائی سروآباد و در مواردی نیز به دلیل همجواری با کشور عراق و اقلیم کردستان زندانیان اتباع بیگانه را نیز پذیرش می نماید که این مهم اهمیت انتقال زندان مریوان به خارج از شهر و ساخت زندانی جدید با امکانات و ظرفیت مناسب را دوچندان.

فتحی در ادامه دیدار خود با فرماندار مریوان با اشاره به دشواری های خدمت در زندان آن هم به صورت ۲۴ ساعته اظهار داشت: شغل زندانبانی از مشاغل بسیار سخت و طاقت فرسای جامعه می باشد و همکاران خدوم ما در زندانها با آسیب ها و مشکلات بسیار زیادی مواجه هستند و این مهم قطعا بر کسی پوشیده نیست اما از سوی دیگر کمبود اعتبارات و منابع مالی، محدودیت های بسیاری را در اعطای رفاهیات و مزایا به این قشر زحمتکش پیش روی ما قرار داده که امیدورایم مسئولین ذیربط در این خصوص چاره اندیشی نمایند.

آرتیکاس اقبال فرماندار مریوان نیز ضمن خیرمقدم به مدیرکل زندانهای استان و هیأت همراه و با اشاره به اهمیت و دشواری های کار در زندان گفت: متاسفانه در حال حاضر جامعه با مشکلات اقتصادی فراوانی مواجه است اما با توجه به حسایت های مراکزی همچون زندان قطعا تمام تلاش خود را جهت به حداقل رساندن مشکلات این مراکز به کار خواهیم گرفت.

فرماندار مریوان در ادامه با بیان این مطلب که در تخصیص اعتبارات، زندان را به طور ویژه مدنظر قرار خواهیم داد بیان نمود: برای انتقال زندان به خارج از شهر نیز از تمام ظرفیت های قانونی و اختیارات حوزه فرمانداری جهت محقق شدن این موضوع استفاده خواهیم نمود.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*